Maakonna vutiklubid alustasid Eesti liigaturniire hästi

Möödunud nädalavahetusel alustati turniiridega jalgpalli Eesti meistrivõistluste madalamates liigades. Võistlustules olid ka kõik kolm Jõgevamaa klubi ning teeniti kaks võitu ja viik. II liigas alistas FC Jõgeva Wolves kodus 2:0 (1:0) Sillamäe Kalevi, SK Noorus-96 viigistas Tallinnas 2:2 (0:0) Lasnamäe FC Ajaxiga ja tänavu IV liigas palliv SK Illi/SK Noorus-96 ühendmeeskond oli pealinnas 2:0 (0:0) võidukas FC Ajaxi II meeskonna üle.


„Mängupilt oli üllatavalt hea,“ rõõmustas Wolvesi mängiv treener Kervin Kull. „Ilmselt mõjus hästi seegi, et viimasel kolmel nädalal treenisime neli korda nädalas, tegime tugevat füüsilist trenni. Ja tänu sellele jaksasime ka mängida. Olime igas mõttes mänguks rohkem valmis.“

Eesmärk jõuda keskmike sekka

Kulli sõnul olid nad vastasest selgelt paremad. „Sillamäe meeskond suutis mängus teha vaid ühe raami löögi. Meil oli mitu head momenti, kuid jätsime need kasutamata.“
FC Wolvesi meeskonna algkoosseis oli 90 protsendi ulatuses sama, mis eelmisel aastal. Kervin Kulli kinnitusel on meeskonna tuumik koos püsinud ning teisel hooajal peaks ka seeläbi tulemused paremaks minema.
„Kui suudame seda koosseisu läbi hooaja säilitada, siis tahaksime olla liigas tugevad keskmikud. Kümnendast kohast ettepoole jõudmine oleks juba igati hea ja praegust seisu vaadates ka võimalik. Liigaturniir algab meie jaoks nelja raske mänguga, kust lootsime kolm punkti kätte saada. Nüüd õnnestus see kohe avamänguga, nii et miinimumeesmärk on täidetud. See lisab optimismi,“ rääkis Kull.
FC Wolvesi hooaja avavärava tegi 17. minutil meeskonna esisnaiper Eduard Kovbasnjuk. Jõgeva meeskonna 1:0 eduseisul mindi ka vaheajale. Teisel poolajal jõudis 69. minutil sihile veel ka Marko Murumaa. Seega 2:0 võit „huntidele”. Wolvesi ridades mängis ka viimastel hooaegadel Nooruse meeskonnas mänginud Stenver Kleimann-Leimann. „See oli endise Wolvesi mängija tagasitulek koduklubisse,“ ütles Kull.
Tema sõnul ongi hea, kui esimeste mänguvoorudega saab raskete mängudega hoo üles. Meeskond on saanud täiendust ka mõne välismängija näol, kes on valdavalt Tartu tudengid. „Kõige tugevam mängumees on neist Hollandist vahetusõpilasena Eestis viibiv Lars Michiel Bosgraaf, kes on mänginud Hollandi IV liigas.“
Rääkides Jõgeva staadioni murukattest, siis Kulli sõnul on see võrreldes möödunud aastaga paremaks tehtud. „On näha, et väljakuga on tööd tehtud ja üht-teist on lähiajal veel plaanis. Kui peaks juhtuma, et ilmastikuolud ei soosi, siis oleme valmis vahetama oma koduväljakut. Sel juhul mängiksime kas Vaimastveres või Jõgeva alevikus,“ lisas Kull.

Noorus loodab samuti tõusu

Jõgeva SK Noorus-96 mängis samal ajal Tallinnas Lasnamäe Ajaxi vastu. „Esimesel poolajal olime vastasest üle. Meil oli vähemalt kolm-neli suurepärast võimalust skoor avada, aga ikka jäi mõni post või latt ette. Kuni teise poolaja 76. minutil jäime õnnetust penaltist hoopis ise 0:1 taha,” rääkis klubi üks eestvedajaid Priit Jõeäär.
Mängu viimane veerand tundi kulgeski väga tormiliselt. Sest üheksa minutit pärast kaotusseisu jäämist avas Nooruse tänavuse väravate arve Markus Orav, viigistades seisu 1:1. Kohe järgmisel rünnakul lõid tallinlased teise värava ja juhtisid 2:1. Kuid minut hiljem vastas samaga Nooruse meeskond, mil viigivärava tegi Lauri-Robert Indus. Seega 2:2 viiki.
„Esimesel poolajal olime õnnetud, et ei suutnud skoori avada, lõpuks olime rahul, et viigi saime,” sõnas Jõeäär.
Meeskonna mängupildiga võis tema sõnul siiski rahul olla. Nooruse meeskond on oma koosseisu täiendanud mitme võimeka noormängijaga Põltsamaalt. Tallinnas mängis neist Markus Orav. „Markus oli hea. Tema mängukvaliteet annab meile keskväljakul ja rünnakul ühe käigu juurde. Kokkuvõttes peaks meeskond olema tänavu tugevam kui eelmisel hooajal.“
Pühapäeval mängis Tallinnas Ajaxi duubelmeeskonnaga Nooruse duubel SK Illi ja alustas IV liiga turniiri väärtusliku 2:0 võiduga. Väravad lõid Kristjan Kuldmägi (53. minut) ja Priit Jõeäär (71.). Kuigi esimene poolaeg oli Jõgeva meeskonna poolelt veidi kiirustav ja rabe ning kerges ülekaalus olid väljakuperemehed. Mida edasi aga lõpu poole, seda paremini tegutseti.
„Koosseis oli hea ja meeskond mängis korralikult. Kaitse töötas veatult,“ selgitas Jõeäär. „Kui seda tahet ja koosseisu suudetakse hoida, siis on võimalik IV liigas mängida kõige kõrgematele kohtadele,“ oli Jõeäär optimistlik.
Eeloleval laupäeval mängib SK Noorus-96 juba koduväljakul Jõgeva alevikus.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus