Maakonna ühistranspordikeskus sai üle 300 ankeedivastuse

Maakonna ühistranspordikeskusele laekus bussireisijatelt kokku üle 300 ankeedivastuse. Nende hulgas on nii bussijuhtide poolt jagatud paberkandjal küsitlustele kui interneti kaudu antud vastused.

Mittetulundusühingu (MTÜ) Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige Heldur Lääne on ankeedi täitnud inimestele väga tänulik. Ta rõhutas, et need kõik on täidetud väga asjalikult ning töö ettepanekute läbitöötamisega algab siis, kui kõik küsitluslehed käes. Lääne sõnul võib bussijuhtidelt ka veel praegu täitmiseks ankeete küsida.   

Mõned väikesed muudatused on tema kinnitusel maakonna  sõitjate ettepanekul liinivõrku juba ka tehtud. “Me tõesti ei teadnud varem mõnest vajakajäämisest, nüüd tegime reisijate ettepanekul muutusi,” nentis ta.

“Meie inimeste liikumine on vägagi dünaamiline, ette näha me paljusid asju kahjuks veel ei oska ja oleme seega järelejooksjate rollis,” ütles Lääne. Tema kinnitusel sõidab praegu maakonnas igal tööpäeval umbes 1500-1600 inimest bussidega. Laupäeviti on see number umbes 300 ja pühapäeviti ligikaudu 100.

“Nii palju, kui mulle esimesel sirvimisel silma hakkas, kasutavad vähemalt pooled internetis vastanutest ka isiklikku sõiduautot,” rääkis ta.

Lääne kinnitusel on tegemist väga asjalike ning tasakaalukate ettepanekutega. “Meile tehakse konkreetseid ettepanekuid, need tuleb kõik läbi analüüsida. Loodame praeguse liinimahu pealt niiviisi parima tulemuse saada.” Tuleva aasta liinigraafikut  ühistranspordikeskus käesoleva aasta lõpuks tõenäoliselt lõplikult kindlaks määrata ei saa, sest pole teada, kuidas hakkavad liikuma Elroni reisirongid. “Rongide liikumise graafik võib tuua muutusi bussiliinidel,” nentis Lääne, lisades, et üldjoontes saab tuleva aasta liinivõrgu käesoleva aasta lõpuks siiski paika. Inimesed tahavad bussidega jõuda rongile ja rongilt tulles bussi peale.

Novembris jagasid bussijuhid reisijatele ankeete, sest ühistranspordikeskus palus sõitjatelt tagasisidet, kuidas nad on sõitmisvõimalustega rahul.

Tema sõnul on oluline teada, kuidas inimesed on liinivõrguga kohanenud. “Uued kassaandmed annavad muidugi piisavalt lisaandmeid,” märkis ta.

Viimased kolm küsimust olid ankeedis väga konkreetsed – milliseid sõidusuundi ja mis kellaaegadel oleks veel vaja liinivõrku lisada. Taheti väga täpseid ja konkreetseid ettepanekuid.

Küsitlus oli anonüümne. Võimalik oli vastata ka digitaalselt internetileheküljel www.ühistransport.eu või Jõgeva maavalitsuse kodulehel.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus