Maakonna tervisepäeval pandi rõhku turvalisusele

Möödunud reedel toimus Linnamäel Jõgevamaa tervisepäev “Sport kõigile,” kus tutvustati mitmesuguseid huviringe, propageeriti tervislikku toitumist ja pandi koolinoortele südamele, et jalgrattaga sõites peab kandma kiivrit.

Päev algas kell 12 maavalitsuse ees, kus üle poolesaja jalgratturi, peamiselt Jõgeva Gümnaasiumi ja Ühisgümnaasiumi õpilased, politseieskordi saatel Linnamäele sõitsid.

Linnamäe krossirajal algas üritus kerge soojendusvõimlemisega, mida viis läbi päeva juht Kristjan Annuk. Pärast võimlemisharjutusi võttis sõna maavanem, kes toonitas, et jalgratturit peaksid kandma kiivrit. Enamikul lastest, kes olid üritusele tulnud jalgrattaga, oligi nõuetekohane

Tutvustati huviringe

Enamik õpilasi tuli kohale jalgrattaga, mõned jalgsi. Kaugemalt tulijad sõidutati kohale bussidega. Päeva jooksul kogunes tervisepäevale 305 osalejat. Paljud noormehed otsustasid üksteiselt mõõtu võtta krossiraja järsematel tõusudel, kus võisteldi selle peale, kes kõrgemale mäkke vändata jõuab. Mõned vaprad jõudsid isegi nõlva tippu, kuid osad pudenesid poole mäe peal ratta seljast maha.

Kohal olid ka mitmete huviringide esindajad, kes tutvustasid lastele oma tegevust. Maadlusklubi Ramm juhataja Aimur Säärits kutsus noori maadlustrenni ning Palamuse Gümnaasiumi tüdrukute tantsurühm korraldas demonstratsioonesinemise. Kohal oli veel Noorkotkaste esindus, kes paigaldasid krossiraja äärde köislaskumise raja, mida mööda soovijad turnida said.

Väikese demonstratsioonesinemise viis läbi ka Linnamäe krossiklubi, kelle ridades sõitev Taavi Laur näitas, mida ta koos oma kaherattalisega kodurajal suudab. Pärast pikki lennukaari ja pealtvaatajate vaimustushüüdeid sõnas noormees tagasihoidlikult, et see polnud veel kõige pikem hüpe, mida ta teinud on. KSK Tehnikamarket juhataja tutvustas ATV-sid ja ka mototehnikaga sõitmiseks vajalikku turvavarustust.

<font size=”2″>

Tervisepäeval tervislik toit

Üritusel ei räägitud ainult jalgrataste ja mototehnika juurde kuuluvast turvavarustusest, vaid infotelgis jagati ka voldikuid turvalise suguelu kohta. Soovijatele jagati ka kondoome ja teemakohaseid õpetussõnu.

Infotelgis oli võimalik saada ka kerget kehakinnitust, kuid seal ei leidunud kihisevaid karastusjooke ja kaloririkkaid kartulikrõpse. AS Maailma Viljad ja Feliks olid tervisepäeva tarvis välja pannud hulgaliselt puu- ja juurvilju ning mahlajooke.

Veel peeti maha üks korralik asutuste vaheline teatevõistlus, kus osalesid Lustivere ja Saduküla Põhikooli töötajad, Maavalitsuse esindajad ja Jõgeva Gümnaasiumi esindus. Võistlus oli küll algselt mõeldud täiskasvanutele, kuid et osalejaid oli vähe, siis võtsid jooksust osa ka Jõgeva Gümnaasiumi abituriendid. Põnevas võistluses osutus parimaks Lustivere Põhikooli võistkond. Päeva lõpuks leidis omaniku ka Hansapanga poolt auhinnaks välja pandud jalgratas.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus