Maakonna suvemängudel võidutses Tabivere vald

Laupäeval Tabiveres peetud Jõgevamaa XVII suvemängudel tuli üheksal omavalitsusel tunnistada võõrustajate paremust: Tabivere vald võitis mängud napilt Põltsamaa linna ees.

Jõgeva maakonna suvemängudel osales kolmeteistkümnest siinsest omavalitsusest kümme. Võistlustel ei olnud esindatud Pajusi, Kasepää ja Pala vald. Tabivere vallast ei jäänud mõõduvõtmisel väga kaugele ka teise koha saanud Põltsamaa linn ning kolmanda koha omanik Jõgeva vald.

Tabivere võitis kümnest alast kolm. Parimad oldi  jalgrattakrossis, kergejõustikus ja sõudmises. Teise koha saavutasid võitjad meeste võrkpallis, naiste tänavakorvpallis, meeste jalgpallis, rulluisutamises ja köieveos.

Jalgrattakrossis oli viis vanusegruppi, millest neli võitsid tabiverelased. Ka kergejõustikus näitasid võõrustajad häid tulemusi, võites seal neli ala.

Üheks põnevamaks osutus juhtide võistlus. Omavalitsuste juhid pidid ära arvama, kui palju kaalub konkreetne kogus münte ning võtma paksu raamatu lahti ettenähtud leheküljelt. Kõige täpsemalt oskas müntide raskust hinnata Jõgeva linnapea Kalmer Lain, lehekülge tabas kõige paremini Jõgeva vallavolikogu esimees Alo Teder. Siiski ei pälvinud Teder ega  Lain individuaalselt alavõitu. Lainiga sai ühepalju punkte  Jõgeva vallavanem Enn Kurg, kelle tulemus müntide kaalu hindamisel oli teise koha vääriline, ning raamatu suutis Kurg samuti avada teise koha vääriliselt.  Nii läks esikoht Jõgeva linnapea ja vallavanema vahel jagamisele. Tabivere omavalitsusjuhid ei esinenud sel alal kuigi hästi —. vallavanem Aare Aunap oli viies ning volikogu esimees Kalev Kurs  kuues. Kuid edukas oli juba järgmine ala, kui naised  tänavakorvpallis vallale teise koha tõid.

Sõudmises näitasid Tabivere võistlejad end taas parimast küljest. Viis esimest kohta võitsidki võõrustajate esindajad, kiireim neist Erlend Kesa. Ka neljast  Tabivere naissõudjast võtsid kolm kõrgeimad kohad. Kiireim oli Kadi Kesa,  järgnesid Laili Aunap ja Lii Kristerson.

Jõgevamaa XVII suvemängude tulemused

Omavalitsus                  Punktid

1. Tabivere vald               89

2. Põltsamaa linn           86

3. Jõgeva vald                80

4. Jõgeva linn                 76

5. Mustvee linn               54,5

6. Põltsamaa vald          53,5

7. Torma vald                 41

8. Palamuse vald           35,5

9. Puurmani vald             20

10. Saare vald                  6

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus