Maakonna spordi edu Eestimaa suvemängudel

Kolmel päeval toimusid Tartu linnas ja maakonna spordibaasides 15. Eestimaa suvemängud, mille korraldajaks on Eestimaa Spordiliit Jõud. Eesti ja ka Baltikumi suurimal taolisel kompleksvõistlusel osales ligi 4000 sportlast veerandsajal spordialal. Tegemist on alates 1959. aastast toimuvate mängudega, kus üksteiselt võtavad mõõtu maakonnad ja kohalikud omavalitsused ning harrastussportlased ja tipptegijad.


Mängudest kokkuvõtete tegemisel oli rõõm tõdeda, et edu saatis spordirahva laulupeol ka Jõgevamaad ja eriti Jõgeva valda. Jõgeva maakond sai üheksa väiksema (alla 40 000 elaniku) maakonna konkurentsis hinnatava kolmanda koha Järvamaa ja Võrumaa järel. Seejuures jäädi võrulastele alla vaid kahe punktiga.

Veelgi silmapaistvam on Jõgeva valla edu. Suurte valdade (üle 8000 elaniku) arvestuses kuulus Jõgevale kahe sportliku suure hiiu Rae ja Tartu järel kolmas koht. Neljandaks jäänud tugevat Kiili valda edestati poole punktiga. Kaugemale jäid kõik suured konkurendid, alustades Saue ja Saaremaaga, lõpetades Viljandi ja Võruga.

Selline edu on tunnustuseks valla ja maakonna sportlastele, treeneritele ja esindajatele, samuti omavalitsusjuhtidele. Seda enam, et mõnelgi alal jäid võistlejad veel välja viimata või komplekteeriti need tagasihoidlikult. Eriti väikseks jäi maakondlikus arvestuses Mustvee valla panus. Reservi on selles osas Jõgeva vallal küllalt, et kinnitada ka järgmistel võistlustel, et Jõgeva ongi sportlikult potentsiaalilt Eesti üks tugevamaid omavalitsusi. Veelgi tõsisema meeskonnatöö puhul pole võimatu tõusta isegi vabariigi parimaks. Kui mõnele võib see soov tunduda ulmelisena, siis ulmeline edu oli ka seekordne kolmas koht.

blog comments powered by Disqus