Maakonna seeniorid tähistasid rahvusvahelist eakate päeva

Neljapäeval Jõgeva kultuurikeskuses peetud rahvusvahelisele eakate päevale pühendatud kokkusaamisel said väärikas eas inimesed nõuandeid ja ka tarvilikke esemeid tervislikuks ja turvaliseks eluks.

Päästeameti infolauas oli soovitusi jagamas ennetusbüroo Jõgevamaa juhtivspetsialist Tõnu Vare. Ta rääkis, et alates 2018. aasta 1. jaanuarist on gaasikütte kasutajatel vinguandur kohustuslik. Vare kinkis soovijatele abivahendid, millega on võimalik ilma toolile tõusmata kontrollida ja testida lakke paigaldatud suitsuandureid.

“See on väga vajalik tööriist. Varem pole ma sellist näinudki,” ütles Põltsamaa vallas Nõmavere külas elav Valentine Moroz. “Olen lühemat kasvu. Nüüd pääsen kergesti suitsuandurini,” ütles ka Hille Raimla Jõgevalt. “Rahvusvahelise eakate päeva tähistamine on meeldiv üritus, kus olen ikka osaleda püüdnud.”

Kompass aitab metsast välja

Põltsamaa piirkonnapolitseinik Ivo Saarela märkis, et huvi politseitöö vastu oli küllalt suur. Räägiti ka muredest, millele koos politseiga püütakse lahendus leida.

Saarela jagas voldikuid vargustest ja nende vältimisest, väärikast käitumisest liikluses, samuti korruptsioonist. Kes täitis ankeedi küsimustega politsei valdkonnast, sai kingituseks kompassi. “Eakad armastavad sageli metsas seenil ja marjul käia. Telefoni ei võeta aga alati kaasa, sest küllap kardetakse seda kaotada. Kompass aitab alati metsast välja jõuda,” lausus korrakaitsja.

Maanteeametist oli teavet jagamas liikluskasvatuse peaspetsialist Reesi Efert. Jõgevamaa tervisteoa infomaterjale tutvustas maavalitsuse tervisedenduse peaspetsialist Kaido Alev, kes mõõtis soovijatel ka vererõhku.

Rahvusvahelise eakate päeva tähistamine on traditsiooniline sündmus, mida peetud Jõgevamaa erinevates paikades. “Kõige südamelähedasemaks läbiviimise kohaks on saanud Jõgeva kultuurikeskus,” lausus Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse juhatuse esimees Heino Ilves. Ta tänas kõiki institutsioone ja isikuid, kes on aidanud kaasa Jõgevamaa eakate elu sisukamaks, huvitavamaks ja tervislikumaks muutmisele.

Räägiti suhetest lastelastega

EELK Tartu perekeskuse juht ja hingehoidja Lea Saar pidas loengu inimsuhetest. Eriti põhjalikult rääkis ka vanavanemate suhetest lastelastega. Nii rääkis Saar sellest, et palus ühel kogunemisel kirja panna emotsioonid, mis tekivad inimestel, kui nad esimest korda kuulevad, et nende lastel on sündimas uus maailmakodanik ja ees ootab vanaemaks-vanaisaks saamine.

Veel ütles Lea Saar, et vajadusel saab tänapäeval suhelda ka nüüdisaegsete infotehnoloogia vahenditega. “Positiivseid emotsioone võib aeg-ajalt saada ka skypevanaema rollist,” lausus ta.

Rahvusvahelise eakate päeva kultuuriprogrammi sisustasid ansambel Laheda lahedad mutid ehk naisteks maskeerunud mehed Põlvamaalt, Tabivere meesansambel ning Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse segakoor Laulusõbrad Hillar Laane juhendamisel.

Enne kojusõitu said eakad juttu ajada kohvilauas.

Kokkusaamise korraldasid Jõgeva maavalitsus, Jõgevamaa Pensionäride Ühendus ja Jõgeva kultuurikeskus.

“Osalejaid oli kakssada nelikümmend. Mitmest paigast võimaldas kohalesõidu kohalik omavalitsus. Omavalitsuste sotsiaalvaldkonna töötajad olid ka ise aktiivselt osa võtmas,” lausus Jõgeva maavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus