Maakonna rahvamuusikutel oli töö- ja pidupäev

Tabiveres on juurdunud traditsioon korraldada igal kevadel või kevadtalvel rahvamuusikapäev, mis jaguneb lastetunniks, külalise tunniks ja simmaniks. Seekord otsustati sama üritusega liita ka maakonna kapellide ühine orkestriproov, et valmistuda suviseks Jõgeva maakonna tantsupeoks ja memme-taadi peoks. Kohale jõudsid lisaks kohalikele pillimeestele Kaarepere, Esku ja Torma kapell.   Enam-vähem selgeks õpitud pillilugusid oli kuulama ja viimistlema kutsutud rahvamuusikamentor Ahto Nurk. Kõik suvistel pidudel esitamisele tulevad lood mängiti tema juhatusel mitu korda läbi, kuulati ära ja võeti teadmiseks näpunäited.

Rahvamuusikuid oli tervitama tulnud Jõgeva maakonna vastne rahvamuusikaspetsialist Pille Tutt, kellel oli hea sõna ja lilleõis varuks nii Tabivere rahvamaja juhatajale ja päeva peakorraldajale Tiina Tegelmannile, ürituse idee autorile, Tabivere kapelli juhendajale Liidi Vainole kui Harjumaalt ühendorkestrit juhatama sõitnud Ahto Nurgale.

Erilise tähelepanu osaliseks sai Tabivere kapelli ja ka kogu meie maakonna noorim täiskasvanute rahvamuusikaorkestris mängiv pillimees Artur Aunap, kellel oli 10 aasta juubelisünnipäev. Lillede ja õnnitlustega kaasnes pillilugu suurelt orkestrilt just väikese pillimehe auks, kellel endal mängustaazi juba viis aastat!

Lastetundki oli sel korral eriline ? juubel oli Tabivere lastekapellilgi, kellel 10 tegutsemisaastat täis sai. Juhendaja Liidi Vaino oli seks puhuks üles otsinud ja nõusse saanud mitmed kapelli vilistlased, et nemadki taas pidulikul puhul pillid kätte võtaksid ja ühiselt musitseerides vanu aegu meenutaksid. Nagu sünnipäeval ikka,  jagus lilli, kinke ja sooje sõnu. Külla oli tulnud Ilmatsalu lastekapell. Juubilaride juhendaja oli kõigile uudistamiseks välja pannud ka orkestri kroonikaraamatud, kus kümne aasta tegemised pildis ja sõnas tallel.

Toreda üllatuse olid oma juhendajate Aune Sepa ja Kristi Tuhkaneni abiga ette valmistanud lasteaialapsed. Etendati suurt rõõmsat taluperet, kus lapsed sellel ajal, kui vanemad laudas loomi talitavad, toas omaette vanema õe eestvõttel laulavad ja laulumänge mängivad.

Külalise tunni sisustas seekord Asso Int Tartust, kes mängis ja tutvustas lõõtspilli.

Simmaniks oli külla palutud kapell ?Ülenurme?, keda juhendab Sirje Merioja.

Ikka on nii, et kes tantsib, sellele meeldib ka laulda ja paljud samast seltskonnast mängivad pilligi. Ja see rahvas on reeglina kõige vitaalsem. Sellest, et pealtvaatajad väsisid ja varakult õhtule kippusid, ei lastud ennast põrmugi häirida. Koos segarahvatantsurühma, tantsumemmede, oma kapelli ja külalistega jaksati veel mitu tundi tantsu lüüa. Et simman sujuks ja kõik seltskonnatantse kaasa teha söandaksid, selle eest kandis hoolt segarahvatantsurühma juhendaja Aivar Aitsar. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus