Maakonna parimate valimisel võidutsesid talisportlased

Eile õhtul Jõgeva kultuurikeskuses peetud maakonna kultuuri- ja sporditöötajate tänuõhtul kuulutati välja maakonna möödunud aasta parimad sportlased ja treenerid. Jõgevamaa parimaks sportlaseks nimetati murdmaasuusataja Eeri Vahtra, parima noorsportlase tiitli pälvis kiiruisutaja Marten Liiv, auhindu jagus ka Põltsamaa võrkpalluritele ja maadlejatele.

Maakonna parimate selgitamisel said oma hääle anda Jõgevamaal tegutsevad spordiklubid ja -koolid ning JSL Kalju juhatuse liikmed. Kahe küsitluse tulemuste summeerimisel selgus, et vaid parima noorsportlase valikul oldi üksmeelsed: möödunud hooajal suure arengu teinud Adavere kiiruisutaja Marten Liiv oli esikohta väärt nii spordiklubide kui ka -ametnike silmis. Teise koha sai selles arvestuses maadleja Kaimo Aljas ning kolmanda kabetaja Merilii Jalg. 

Otsustavaks said juhatuse liikmete hääled

Kõigis teistes kategooriates olid hääletustulemused väga tasavägised, võitja edestas teisele kohale jäänut kokkuvõttes vaid punktiga või jäädi lõpuni viiki ning parima selgitamiseks tuli reeglites näpuga järge ajada.

Jõgevamaa parima sportlase hääletusel said nii murdmaasuusataja Eeri Vahtra kui ka kiiruisutaja Saskia Alusalu spordiklubidelt võrdse toetuse ning otsustavaks said SL Kalju juhatuse hääletusel Eeri Vahtrale antud kaks enamhäält. Kolmanda koha sai kergejõustiklane Kristjan Rosenberg.

Spordiklubide hääletusel jäid viiki ka parima treeneri kategoorias üles seatud Arved Külanurm ja Toivo Uusna. Juhatuse hääletusel eelistati Põltsamaa maadlustreenerit võrkpallitreenerile.

Põltsamaa võrkpallurid auhinnata siiski ei jäänud, parima võistkonna arvestuses said sealse spordikooli noortemeeskonnad koguni kaksikvõidu. Kui spordiklubide hinnnangul olid rohkem väärt U16 vanuseklassis võistelnud meeskonna saavutused, siis juhatus eelistas U20 vanuseklassi võistkonda. Vastavalt reeglitele kuulus esikoht juhatuselt maksimumpunktid saanud võistkonnale. Kolmanda koha sai Jõgeva Kabeklubi võistkond. 

Teatesõidus parem kui individuaaldistantsidel

Jõgevamaa parima sportlase tiitli pälvinud Eeri Vahtra jäi möödunud aastast rääkides ise kõige rohkem rahule veebruaris Lätis toimunud Skandinaavia karikavõistluste etapil 20 km ühisstardiga sõidus saavutatud kolmanda kohaga. Ainsa mittenorralasena sel etapil esikümnesse jõudnud Vahtra sai Madonas kirja ka oma senise karjääri parimad FIS-punktid. MM-il ja MK-sarja etappidel saavutatud kohtadega Vahtra päris rahule ei jäänud. “MMil olid ühel päeval suuskadega ja teisel distantsil krampidega probleemid,” ütles ta, lisades, et tegi teatesõidus palju parema esituse kui individuaaldistantsidel.

Möödunud aastal Eesti meistrivõistlustelt oma elu teise individuaalkulla võitnud Vahtra olümpiahooaega on seganud puukborellioosi haigestumine. “Kui otse öelda, siis on kõik tegelikult halvasti läinud,” lausus Vahtra. “Hooaja algus oli väga kehv ja kõik läks järjest allamäge, aga nüüd on vähemalt põhjus selge.” Haigus jätab Vahtra tõenäoliselt eemale ka Sotši olümpiamängudest. “Võimalus olümpiakohta saada on praegu juba päris olematu, eriti sellise tervise juures,” nentis sportlane,  kes siiski loodab, et saab juba selle hooaja sees asjad kontrolli alla, et kevadistel võistlustel taas häid sõite teha.

Täna Itaalias võistlev Marten Liiv tõi möödunud aastat meenutades välja Hollandis toimunud Viking Race’i, kus ta kokkuvõttes saavutas kolmanda koha, samuti oma esimesel juunioride MM-il näidatud tulemused. Uuel hooajal kaks Eesti meeste rekordit püstitanud ning omavanuste maailma paremikku kuuluva Liivi sõnul on juurde tulnud jõudu ja vastupidavust ning selle arvelt ongi areng toimunud. Väga edukas oli Liivile suvine rulluisuhooaeg. “Kõik suvised rullivõistlused läksid hästi,” meenutas ta. “EMT Rullituuri võit oligi võib-olla enne n-ö jääaega signaaliks, et vorm on hea.”

Maakonna parimaks treeneriks nimetatud Arved Külanurm hindas möödunud aastast kõige rohkem seda, et Põltsamaa SK Nipi nimetati taas vabariigi parimaks vabamaadlusklubiks. Aasta ei olnud Külanurme sõnul siiski kõige säravam, kuid samas ei saa midagi ka ette heita. “Klubi maadlejad võitsid Eesti meistrivõistlustelt 70 medalit, rahvusvahelistel turniiridel olime edukad ning õpilastest on Aimar Andruse, Kaimo Aljas ja Marek Kütt kindlalt Eesti koondises,” rääkis treener. 

Tähe võistkonnad jäeti hääletusest välja

Parimate valimistest jäid kahjuks täiesti kõrvale möödunud aastal väga edukalt esinenud Jõgeva SK Tähe saalihokivõistkonnad. JSL Kalju tegevjuhi Uno Valdmetsa sõnul ei esitanud SK Tähe juhtkond õigeaegselt oma kandidatuuri ning spordiliidu juhatus ei olnud nõus parimate valimiseks sätestatud reegleid muutma ega hilinejatele erandeid tegema.

Küll on aga muutused Valdmetsa sõnul võimalikud järgmistel aastatel: ühe variandina on näiteks kõne all võimalus, et kui mõni spordiklubi kas lohakusest või tagasihoidlikkusest oma edukalt esinenud sportlasi ei esita, saaks spordiliidu juhatus neid siiski kandidaatide hulka lisada.

Jõgevamaa parim sportlane

EERI VAHTRA – murdmaasuusatamine

Saavutused 2013. aastal:

  Maailmameistrivõistlustelt 45. koht 30 km suusavahetusega sõidus, 80. koht 15 km vabatehnikasõidus ning 15. koht teatesõidus

  Maailma karikasarjas 42. koht 42 km vabatehnikasõidus, 49. koht 30 km suusavahetusega sõidus, 21. koht teatesõidus

Eesti meistrivõistlustelt kuldmedal 15 km vabatehnikasõidus, pronksmedalid 20 km suusavahetusega sõidus, teatesõidus ning paarissprindis

  Skandinaavia karikavõistlustelt 3. koht ühisstardiga sõidus  

Jõgevamaa parim noorsportlane

MARTEN LIIV – kiiruisutamine

Saavutused 2013. aastal:

Juunioride maailmameistrivõistlustelt 23. koht 2×500 m distantsil

Juunioride MK-sarja etappidelt 19., 20., 23., 24. ja 25. koht 500–1500 m distantsidel 

Kiiruisutamise Eesti meistrivõistlustelt 4 kuldmedalit

Rulluisutamise Eesti meistrivõistlustelt 3 kuldmedalit

EMT Rullituuri võitja meeste üldarvestuses 

Jõgevamaa parim võistkond

PÕLTSAMAA SPORDIKOOLI U20 VÕRKPALLIMEESKOND

Saavutused 2013. aastal:

Eesti meistrivõistlustelt hõbemedal

Eesti Võrkpalliföderatsiooni karikavõistlustelt pronksmedal 

Jõgevamaa parim treener

ARVED KÜLANURM – Põltsamaa spordikooli maadlustreener

Õpilaste saavutused 2013. aastal:

Kadettide maailmameistrivõistustelt vabamaadluses 18. koht

Kadettide Euroopa meistrivõistlustelt vabamaadluses 17. koht

Juunioride Euroopa meistrivõistlustelt sumos 3 pronksmedalit

Täiskasvanute Eesti meistrivõistlustelt kokku 8 kulda, 6 hõbedat ja 6 pronksi

Juunioride ja noorte Eesti meistrivõistlustelt kokku 19 kulda, 11 hõbedat ja 24 pronksi

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus