Maakonna paremad pranglijad on selgunud

Üldse osales sel hooajal pranglimisvõistlusel kuus Jõgevamaa kooli ühtekokku 700 õpilasega. Selle, et osalejate arv võrreldes möödunud aastaga tunduvalt väiksemaks kujunes (mullu lõi kaasa 1300 õpilast), tingis asjaolu, et tänavu oli pranglimine tasuline: osavõtumaks oli keskmiselt kolm krooni õpilase kohta. Kõik koolid ei pidanud pranglimist nii vajalikuks, et selle nimel raha välja käia.

Maakondlikus finaalis kohtusime viie kooli ? Mustvee Gümnaasiumi, Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi, Sadala Põhikooli ja Voore Põhikooli ? tublide arvutajatega. 60 õpilast võistlesid neljas erinevas võistlusklassis. Kõige nooremas, Sirgujate ehk I-III klassi vanuserühmas olid esindatud kaks kooli ? Põltsamaa Ühisgümnaasium ja Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium. Paremateks osutusid Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased Helis Ojala, Jan Müür ja Kristjan Aas. Möödunud aastal oli selles vanuserühmas mäletatavasti parim Risto Rumask Sadala Põhikoolist, kes oma head arvutamisoskust ka kooli võistkonna ridades näidata sai.

IV-VI klassi ehk oskajate rühmas osales õpilasi kõikidest finaali jõudnud koolidest. Väga edukalt esines siin Mustvee Gümnaasium, kellel õnnestus koju viia kaksikvõit: esikoha sai Jakob Gill, teise koha Anneli Gill. Kolmanda koha pärast käis väga tasavägine võistlus Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilase Madis Orri ja Risto Rumaski vahel. Võitjana väljus sellest esimene.

Naiste arvestuses võistlesid 14 VII-IX klassi tüdrukut neljast erinevast koolist. Paremad olid Merilin Laurimäe Sadala Põhikoolist, Getter Meri Põltsamaa Ühisgümnaasiumist ja Gerli Märtsin Voore Põhikoolist. Sama vanuseklassi meeste arvestuses läks Mustvee Gümnaasiumi jälle kaksikvõit: esimeseks tuli Mihkel Gill ja teiseks Edgar Tarelkin. Kolmanda koha sai Taavi Todi Voore Põhikoolist.

Meie maakonna parima tulemuse sai poistest Mihkel Gill ja tüdrukutest Anneli Gill. Kogu Eesti paremate pranglijate hulka on tänaseks ennast võidelnud Sirgujate rühmas Helis Ojala (12. koht) ja Jan Müür (25. koht) Põltsamaa Ühisgümnaasiumist ning Oskajate rühmas Jakob Gill (11. koht) ja Anneli Gill (17. koht) Mustvee Gümnaasiumist. Noormeestest hoiab Mihkel Gill Mustvee Gümnaasiumist 10. kohta ja tema koolivend Edgar Tarelkin 28. kohta.

Prangli peastarvutamise maakondliku finaali auhinnafondi täitis suuremas osas Jõgeva maavalitsus ning suureks abiks olid korraldajatele Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpetajad Mare Kolberg, Meelis Sammpere ja Silja Piir. Tänan kõiki abistajaid organiseerijate nimel!

Eesti karikavõistlustele, mis toimuvad 13. aprillil Viimsi Keskkoolis ja millel osalevad 20 parema kooli viieliikmelised võistkonnad, kandideerivad praeguse seisuga Jõgevamaalt Mustvee Gümnaasium ja Põltsamaa Ühisgümnaasium, kes on edetabelis vastavalt 10. ja 19. kohal. Üleriigilise finaali lõplik koosseis selgub täna õhtuks, mil saavad teatavaks ka viimase, Läänemaa maakondliku finaali tulemused. Võistlustulemusi saate jälgida kodulehelt www.miksike.ee.

Arvutame peast ja võistleme järgmisel aastal jälle!

RIINA TRALLA,
pranglimise Jõgevamaa administraator

blog comments powered by Disqus