Maakonna näitemängupidustused taas tulekul

Avamise järel laupäeval kell 12.00 saavad sõna Maarja põhikooli noored näitlejad, kes etendavad Merle Haossare lavastatud “Õpetliku loo”. Nii laupäeval kui pühapäeval ongi lava enamiku ajast noortetruppide päralt, kuid neid kollektiive on see-eest arvukalt.  Laupäeval astuvad lisaks Maarja koolile üles Põltsamaa Kultuurikeskuse noortetrupp, Jõgeva Ühisgümnaasiumi näitering, Lustivere Kultuurimaja lastenäitering, Puurmani noortenäitering ja Jõgeva Gümnaasiumi  “Liblikapüüdja”. Täiskasvanud teatritegijaid esindab tänavustel pidustustel vaid Tabivere Harrastusteater Jüri Tuuliku lavalooga “Taevaredel”, mis etendub laupäeval kell 17.30.  Esimene teatripäev kujuneb võrdlemisi pikaks: viimane etendus, milleks on Jaroslava Pulinovit?i “Keemiaõpetaja” “Liblikapüüdjalt”, algab kell 19.45.

Pühapäeval algavad etendused kell 10 Ülle Sääliku looga “Seda et ? ei midagi” Torma kooli draamaringilt. Neil on etendada ka veel teine tükk ? Henno Käo “Kui mind üldse olemas ei oleks”. Ka Voore põhikoolil on pühapäeval kavas kahe näidendiga vaatajate ette tulla. Need on O. Lutsu “Kapsapea” ja Kaljula “Pöialpoisike ja seitse lumivalget”.

Pidustused on kavas lõpetada kell 14.30.

Pilet ühele etendusele maksab 10 krooni, kuid kahe päeva pileti, mis annab loa kõik tükid ära vaadata, saab 60 krooni eest.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus