Maakonna lasteaedade metoodikapäev peeti Mustvees

Traditsiooniline Jõgevamaa lasteaedade metoodikapäev peeti seekord 25. augustil Mustvee kultuurikeskuses. Päeva tegi omanäoliseks pidulik ja töine õhkkond ning taaskohtumine maakonna kolleegidega. Muusikalise elamuse kinkis meile Kasepää lasteaia muusikaõpetaja Diana Siirak.

Elamusterohkeks üllatusmomendiks oli kõigi maakonna kahekümne kolme lasteaia vahel A &T Trading poolt välja loositud meisterdamisvahendite kohver lastele. Õnnelikuks võitjaks osutus Saare valla Siilikese lasteaed. Tervitamas käisid Jõgevamaa maavanem Viktor Svjatõšev, omavalitsuste liidu juht Enn Kurg, Mustvee linnapea Max Kaur ja Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (JAEK) juhataja Marve Millend. Maavanema tänukirjad väljapaistva töö eest said Eneli Pung, Mairi Püvi ja Eve Kulp lasteaiast Mari, Merike Siirak Jõgeva Karikakra lasteaiast, Siiri Lehtmets Siimusti lasteaed-algkoolist, Maire Baida Kuremaa lasteaed-algkoolist, Liivi Kütt lasteaiast Karukell ja Külli Peil, Piret Põldre ning Marge Teras Põltsamaa lasteaiast Tõruke. Tervitati nelja uut kolleegi ning õnnitleti nelja edukat õpingute lõpetajat. Kuulutati välja aasta õpetaja. Selle tiitli pälvis vanemõpetaja Inge Toode lasteaiast Mari.

JAEKi juht Marve Millend andis üle kiituskirjad kolmele lasteaiale, kes olid üleriigilisele edulugude konkursile “Õppimine on põnev!” esitanud oma lasteia eduloo. Tabivere lasteaia edulooks oli “Lugemispesa”, lasteaia Mari edulugu Laste uute linnulaulude lauliku ja CD-plaadi väljaandmine ning Põltsamaa lasteaia Tõruke edulooks oli “Kasvatame kõrvitsaid”. Kõik edulood esitatakse ja auhinnatakse 20. oktoobril Pärnus Haridusfestivalil, kus selguvad ka lõpptulemused. Pidulikumale päevaosale järgnes koolitus “Õpime lugema! Teeme lugemise lapsele meeldivaks ja huvitavaks!”. Koolitusel pakuti palju praktilisi ja mängulisi nõuandeid, kuidas luua põnev lugemiskeskkond, kuidas meelitada lapsi lugema ja kuidas toetada laste lugemishuvi. Koolitaja Jelena Sepp on lugemisühingu juhatuse liige ja lugemisnõustaja ning alushariduse vanemõpetaja, kes on loonud väga palju toredaid lugemismänge ning töölehtede komplekte. Osalejatel oli võimalus tutvuda tema lugemismängudega ning neid oma lasteaeda soetada. Lapse arengut mõjutab olulisel määral tema lugemisoskus ning hea hariduse aluseks on lugemise teel saadavad teadmised ja kogemused. Lisaks lasteaiaõpetajatele pakub ta koolitusi ja nõuandeid ka lapsevanematele. Ideid lugemise eeloskuste kujundamiseks juba alates teisest eluaastast võib leida e-posti aadressil www.lugemishuvi.ee. Pärast koolitust peeti ka lasteaiaõpetajate ja alusharidusjuhtide sektsioonide töökoosolekud, kus tehti kokkuvõtteid ning plaane eesolevaks õppeaastaks. Täname Mustvee lasteaia peret ja direktorit Esta Oja, nemad seisid head selle eest, et meie metoodikapäev kenasti ja plaanipäraselt korda läks.

ANNIKA KREITSMAN, lasteaed Mari õppealajuhataja, Jõgevamaa alusharidusjuhtide sektsiooni esimees

blog comments powered by Disqus