Maakonna hokikarikas Jõgeva linnale

Üle aastate peeti taas Jõgevamaa karikaturniir jäähokis. Kolme võistkonna konkurentsis kuulus esikoht Jõgeva linna esindusele, kelle eest mängisid valdavalt SK Pedja esindusmeeskonna mängijad. Järgnesid Jõgeva vald ja Tabivere/Äksi meeskond.

Tuisuses talveilmas kohtusid detsembrikuu kolmandal laupäeval esimesena Jõgeva linna ja valla meeskonnad. Kuigi Hannes Pagi viis linna 1:0 juhtima, seadis valla meeskonna esiründajaks tõusnud Rein Udras varsti jalule viigi. Paraku ei pidanud valla hokimehed linnameeste survele edaspidi siiski vastu ja lõpptulemuseks kujunes linna 5:1 võit. Pagi arvele jäi selles kohtumises kolm väravat.

Seejärel kohtus linnameeskond Tabivere/Äksi koondisega. Kuigi viimased üllatasid teisel minutil avaväravaga, jäi see neile ka viimaseks rõõmustamiseks. Edasises mängus haaras ohjad kindlalt Jõgeva meeskond. Vaheajale mindi juba seisul 8:2. Teine poolaeg oli rohkem tulemuse vormistamine ning kohtuniku lõpuvile andis Jõgeva linnale 11:3 võidu. Kolm väravat tegid selles mängus Kalmer Lain ja Ain Kastan. Sellega oli karikavõitja ka selgunud.

Teine ja kolmas koht selgusid viimases kohtumises

Viimane kohtumine pidi andma vastuse, kellele kuulub teine, kellele kolmas koht. Esimene poolaeg oli pingeline ja andis valla meeskonnale Ivar Sanderi ja Raimond Polli visetest 2:1 edu. Teisel poolajal hakkas õlitatult tööle ründepaar Mihkel Pärs ja Rein Udras. Esimene söötis ning teine viskas järjest kolm litrit Tabivere/Äksi meeskonna väravavõrku. Lõpptulemuseks kujunes valla 6:1 võit, mis tähendas turniiril teist kohta.

Maakonna karikavõitjaks tulnud Jõgeva linn mängis koosseisus Ülo Guss, Ain Kastan, Hannes Pagi, Jüri Narits, Alari Kütt, Aimar Misko, Gunnar Ottenson, Janek Kasela, Kalmer Lain, Margus Noormägi ja Hanno Koll.

Turniiri resultatiivseim mängija oli Hannes Pagi 5 väravaga. Rein Udrase ja Kalmer Laini arvele jäi 4 tabamust. Turniir kulges korrektselt, kuid karistusminuteid teenis kõige enam  Jõgeva vald – 12. Tabivere/Äksi  sai 4 minutit ja linnameeskond ei kandnud kordagi kaheminutilist karistust.

Meistrivõistluste tasavägine algus

Jõulu teisel pühal tehti Jõgeva hokiväljakul algust juba maakonna 2010/11 aasta meistrivõistlustega. Kui turniiril osaleb kokku neli meeskonda, siis avaetapil lõi kaasa kolm. Teistest edukam oli Jõgeva linna meeskond, kes võitis mõlemad kohtumised ja asus meistrivõistlusi juhtima.

Turniiri avamängus võtsid teineteiselt mõõtu Jõgeva linna ja valla meeskonnad. Kohtumine oli tasavägine ja hoogne. Võimalusi skoori avamiseks oli mõlemal poolel, kuid väravavahid Mati Tali ja Heiki Reino mängisid kindlalt. Esimene poolaeg lõppes 0:0.

Teisel poolajal oli ründavam pool valla koondis. Mitmeid häid võimalusi skoori avamiseks oli Raul Kivil ja Kuldar Läänel, kuid litter ei leidnud teed väravasse. Läks hoopis vastupidi. Viis minutit enne lõpuvilet mängis ebaõnnestunult valla puurivaht Reino ja lükkas litri otse Alari Küti kepile. Viimane võttis kingituse vastu ja viis linnameeskonna 1:0 juhtima. Pool minutit hiljem eksiti kaitses taas ja linn juhtis 2:0.

Vald üritas viimastel minutitel küll kõvasti, kuid tulemuseta, ja Jõgeva linn võitis kohtumise 2:0.

Teises mängus kohtus vald Põltsamaa meeskonnaga. Skoori avasid küll põltsamaalased, kuid edasises mängus oli aktiivsem Jõgeva vald, kes võitis mängu 5:4.

Viimases kohtumises alistas Jõgeva linn kindlalt 9:4 Põltsamaa. Pärast seni peetud mänge juhib linn meistrivõistlusi 4 punktiga. 2 punkti on kogunud Jõgeva vald ja Põltsamaa meeskond on hetkel nulli peal. Tabivere/Äksi meeskond ja noortemeeskond pole mänge veel alustanud.