Maakonna aasta kaitseliitlane Enno Ottis õpetab noortele laskmist

Tunnustuse Jõgevamaa Aasta kaitseliitlane 2017 pälvinud põltsamaalane Enno Ottis on tänavu panustanud paljude ürituste kordaminekusse. Olles I klassi kütt peab ta väga oluliseks laskeasjanduse edendamist ning juhendab Põltsamaa ühisgümnaasiumis laskurringi.

Enno Ottis astus Kaitseliitu 1992. aastal. 2012 edutati ta Põltsamaa üksikkompanii pealikuks. “Jõgevamaa Aasta kaitseliitlaseks valimine tõestab väärtustavat ja hoolivat suhtumist vabatahtlikku tegevusse, mis on sageli töömahukas ja vastutusrikas.”

Üle kahesaja tunni õppustel

Lõppeval aastal osales Ottis üle kahesaja tunni Kaitseliidu õppustel. Kaalukamad sündmused, mille kordaminekule ta mitmekülgselt kaasa aitas, on maleva talvine ja suvine laskelaager, õppused Dagger ning Põhjakonn, laskepäevad, Kuperjanovi retk, laskevõistlus Rändkarikas 2017.

“Juhendan poolteist aastat Põltsamaa ühisgümnaasiumi laskurringi. Oleme mõnda aega treeninud. Nüüd saame hakata juba vilju maitsma. Saavutasime esikoha Tabiveres peetud XIII Elmar Kivistiku mälestusvõistlustel õhkrelvadest laskmises. Möödunud aastal olime samadel võistlustel kolmandad. Õpilased on laskmisest indu saanud. Neile meeldib see põhjalikku pühendumist eeldav ala. Laskmisel on ju olulised asendid – käelihaste tugevus, õige hingamisrütm. Märkimisväärne osa ringi kuulujatest on juba Kaitseliidu tegev- või noorliikmed. Ringi tegevusele on aidanud kaasa Põltsamaa vallavalitsus ja sponsorid, kelle abiga saime Kaitseliidu T-särgid,” rääkis Enno Ottis, kes teist aastat kuulub Kaitseliidu Jõgeva maleva juhatusse.

“Treeningul käime kord nädalas Jõgeval, Kaitseliidu lasketiirus. Jõgeval laseme sportpüssidest. Sõidutan noored Põltsamaalt Jõgevale Kaitseliidu bussiga,” ütles ta. Ottise sõnul saavad Kaitseliidu noorliikmed osaleda ka malevasisestel õppustel.

“Kava kohaselt saame tuleval aastal kolm juunior-klassi õhupüssi, mida sisetiirus laskmiseks saavad kasutada laskurringi õpilased ja teisedki, kellel tõsine ja aateline huvi laskmise vastu,” lausus Ottis.

Tegutseb ka abipolitseinikuna

Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik, kolonelleitnant Tarmo Laaniste, märkis, et pole vist ainsatki õppust, kus Enno Ottis poleks korraldajana või instruktorina osalenud. “Tal on silmapaistvalt tugev tahe ja anne organiseerida lisaks plaanilistele ka plaaniväliseid tegevusi ning üritusi oma allüksuse töö paremaks korraldamiseks. Kujundlikult väljendades on Ottis Jõgevamaa Kalevipoeg ja Põltsamaa linnarüütel,” ütles Laaniste.

Turvavaldkonnas töötav Enno Ottis on ka vabatahtlik abipolitseinik. Ta on osalenud koos kaitseliitlastega eksinud inimeste otsimisoperatsioonidel, korraldanud Põltsamaa linnapäevadel atraktiivseid ettevõtmisi, kindlustanud jõgevamaalaste turvalisust Tallinnas noorte laulu- ja tantsupeol.

Enno Ottist on autasustatud ka Valgeristi II klassi teenetemärgiga, Kodanikupäeva aumärgiga ja lõuna prefektuuri teenetemärgiga.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus