Maakondade jalgpalliturniir jätkub

Jaanikuu esimesel pühapäeval, 3. juunil on jalgpalliväljakutel üle Eesti võistlustules 15 maakonna ja pealinna Tallinna koondised. Seitsmendat aastat vältava projekti „Eesti maavõistlused” taga on mitmed jalgpalliklubid, maakondlikud spordiliidud ja jalgpalliliit.

Projekt kutsuti ellu, et tugevdada kohalikku identiteeti, väärtustada erinevaid Eesti paiku ja propageerida sportlikke eluviise. Kui varem toimusid maavõistlused jaanipäeva eel ja mullu septembri alguses, siis tänavusel hooajal leiavad maavõistlused aset 3. juunil.

Eesti maavõistluste turniiri süsteem näeb ette, et kõik koondised mängivad omavahel läbi kahel korral (kodus ja võõrsil). 2012. aastal alguse saanud turniir kestab 30 aastat. Viigilise tulemuse korral selgitatakse võitja  küll penaltiseeriaga, kuid protokolli kantakse viigiline tulemus ja tabelisse läheb üks punkt.

Kuue vooru järel juhib tabelit Harjumaa 16 punktiga, 13 on kogunud Valga- ja Võrumaa. Vastavalt neljandal ja viiendal kohal on Ida-Virumaa ja Tallinn, kes lähevad seitsmendas voorus ka vastamisi. Esikuuikusse mahub veel kümne punktiga Järvamaa. Terve tabeli ja seniste tulemustega saab tutvuda <http://jalgpall.ee/voistlused/eesti-maavoistlused> jalgpalliliidu koduleheküljel.

Mängude kava 3. juunil: Kell 16.00 Jõgevamaa – Harjumaa, Hiiumaa – Valgamaa, Viljandimaa – Raplamaa, Järvamaa – Võrumaa, Tartumaa – Lääne-Virumaa, Põlvamaa – Läänemaa, kell 16.00 või 19.00 Saaremaa – Pärnumaa ja kell 19.00 Ida-Virumaa – Tallinn.

EJL

blog comments powered by Disqus