?Maailm ratastel? tõi Mustvee noorteni erinevaid kultuure

Kolme kuu jooksul on kümme vabatahtlikku Filipiinidelt, Hollandist, Sveitsist, Sri Lankalt, Rumeeniast, Indoneesiast, Egiptusest ja Leedust külastanud kolme kuu jooksul kümmet maakonda, Jõgevamaal viibiti lisaks Mustveele veel Palamusel ja Põltsamaal.

Hommikupoolikul osalesid 70 Mustvee noort nii eesti kui ka vene gümnaasiumist kolmes töörühmas. Õhtul aga toimus üritus ?Kultuuride laat?, kus projektis osalenud tutvustasid oma kultuuri, selleks olid nad kaasa toonud midagi sellist, mis iseloomustavad just nende riike- erinevaid toite, pildialbumeid, iseloomulikke suveniire, lippe ja muid asju. Loomulikult said huvilised uurida iga riigi kohta kõike, mis neid huvitas. Vabatahtlikud esinesid ka erinevate maade laulude ja tantsudega, mille nad üheskoos selgeks olid õppinud.

Kultuuridepõhises töörühmas õpiti toime tulema erinevate kultuuridega ja räägiti, kuidas käituda, kui sõita välismaale.

Teine töörühma nimetus oli ?Mina, mina, mina?, mis rääkis sellest, kuidas olla koostööd tehes edukas. Ainult iseendaga arvestades ei pruugi elus niikaugele jõuda.

Töörühmas ?Eesmärkide seadmine? mõeldi rohkem noorte tuleviku peale Töötatakse välja eesmärgid, mida noor tahab näiteks aasta pärast teha. Kirja pandud eesmärgid saadetakse hiljem töörühmas osalenutele tagasi, et nad näeksid, kas püstitatud eesmärk sai nende poolt täidetud.

?Üritusi on olnud päris palju, esimene neist oli 31. juulil. Üks asi, mille üle korraldajad rõõmustavad, on see, et neid on igal pool on väga hästi vastu võetud. Õpilastele meeldib, paljud ei ole sellist rahvusvahelist projekti varem kogenud. Kuna töö on üsna kaasahaarav, on neil alati kahju, kui ära läheme,? ütles Tartu Ülikooli üliõpilane ja korraldustoimkonna liige Kai Kääramees.

Projekti eesmärk on külastada väiksemaid kohti, et sinna kultuuride mitmekülgsust tuua. ?Noored on ka ise öelnud, et see on väga vajalik,? ütles Kääramees.

Enamik vabatahtlikest on veel üliõpilased, mõned lõpetasid sellel kevadel. Nad on kõik tahtnud minna kuhugi välisriiki praktikale. Oma riigi AIESECI kontori kaudu leitakse huvilised üles.

Kriteeriumiks välismaalastele oli, et neil oleks mingisugune esinemiskogemus, väike sotsiaaltöö kogemus ning tuli ka kasuks mõningane oskus noortega töötada. Taani ja Hong-Kongi vabatahtlikud on juba Eestist lahkunud.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus