Maadluspoisid veetsid Põltsamaal koolivaheaja treenides

Laagri korraldaja ja Põltsamaa maadluspoiste treeneri Arved Külanurme sõnul on juba nelja-aastane traditsioon, et kolmepäevased laagrid toimuvad igal koolivaheajal. Sügisesel vaheajal kohtusid noored sportlased Suure-Jaanis, kevadel sõidetakse aga Kosele.

Külanurme sõnul tehti trenni kaks korda päevas: hommikul ja õhtul mitu tundi korraga, nii et poisid olid õhtuks nii väsinud, et heitsid pea kohe pärast õhtusööki magama.

Laagrilised olid väga erinevas vanuses ja erineva ettevalmistusega. Külanurme sõnul teevad treenerid koolivaheajal tööd siiski nendega, kellel asja vastu suurem huvi ning kelle areng on kiirem. Enam kui viiekümnest õpilasest pooled olid Põltsamaa maadluspoisid, ülejäänud mujalt. “Igale meie poisile oli vastane mujalt, et nad saaksid rohkem kogemusi, ka treenerid olid võõrad,” selgitas Külanurm.

Peamiselt harjutati laagris vabamaadlust, kuid vahelduseks peeti ka sumovõistlus.

Sportlikult on veetnud oma vaheaja ka paljud teised noored. Nii ütles 10-aastane Mihkel, et käib vaheajal peaagu iga päev Jõgeval Piiri pargis kelgutamas. “Korra käisin ka Laiuse mäel, seal sai palju pikema liu,” ütles vanaema juures vaheaega veetev poiss.

Jõgeva vallas elav Kaarel tunnistas aga, et talle meeldib koolivaheajal telekat vaadata ja arvutimänge mängida. Aga ta on käinud ka suusatamas ning Kuremaal ujumas.

SK Pedja juhatuse esimehe Kaido Poomi sõnul käib Jõgeva hokiväljakul uisutajaid terve hooaja jooksul, kuid koolivaheajal on huvilisi mõnevõrra rohkem ning noored tulevad välja tavalisest varasemal kellaajal.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus