Maadlus teeb tugevaks

Kõige tähtsam on kuni 15-aastaste poiste jaoks treenida mitmete olümpia suurkujude, näiteks Valeri Nikitini käe all. Ürituse ühe korraldaja, Jõgeva raskejõustikuklubi RAMM treeneri Aimur Sääritsa sõnul oli nende mõte korraldada suur eestikeskne laager. Noortel maadlejatel on tarvis laagrit, kus koos treenida ja end teiste klubide maadlejatega võrrelda. Nimi “Maadlus teeb tugevaks” on muutunud juba omamoodi kaubamärgiks, ütles Aimur Säärits.

Põhiline rõhk on pandud ühistele maadlustreeningutele, mis ka videolindile võetakse. Õhtuti vaadatakse nii mitmesuguseid sporditeemalisi videoid kui ka endi jäädvustatud treeningfilme.

Varasematel aastatel on laager toimunud Kuremaal, kuid toitlustusvõimaluse puudumise tõttu leiab see tänavu aset Avinurmes. Seepärast on ka osavõtt võrreldes eelmiste aastatega paarikümne inimese võrra väiksem. Kui Kuremaal on laagris olnud tavaliselt kuni sada viiskümmend osalejat, siis tänavune Avinurme laager on plaanitud kuni sajaliikmeliseks. Maadlus on tuntud küll rohkem poiste alana, kuid laagrist osavõtjate hulgas on ka mõningaid tüdrukuid.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus