Maadlejatele meeldib Jõgeva ja Jõgevale maadlejad

Võistkondlikult oli seekord parim Tapa. See ei olnud üllatusvõit, see oli ikka töövõit. Oli ka Tapa võistkond arvukuselt kõige suurema osavõtjaskonnaga.

Allan Vinter komplekteeris oma võistkonna nii poistest kui tüdrukutest ja nii mõnelegi võistlejale oli see esimene suurem turniir. Tapal on maadlus alati au sees olnud ning praegu töötab Tapa noortega kolm treenerit.

Põltsamaa ja Jõgeva maadluskeskused jagasid teist ja kolmandat kohta. Jõuda korraldajatena veel esimese kolme hulka tähendab, et meil kandepinda ja jõudu jätkub. Tänu sellele, et on olemas jõuline maadlusaktiiv, et on olemas mõistvad ja avatud sponsorid. Siit ka rikkalik auhinnalaud. Et maavanem Aivar Kokk ja linnapea Viktor Svjatõšev austasid võistlust oma kohalolekuga, hoiab korraldajaid toonuses. Väljaspoolt maakonda saabunud tajuvad seda, et Jõgevale meeldivad maadlejad ja maadlejatele loomulikult Jõgeva!

Võistluse parima maadleja auhinna viis koju Aigar Kriel Väike-Maarjast, kes jäi silma osavõturohkeimas kehakaalus tõsise töömehena.

Taas oli Jõgeval järjekordset esikohta võitmas tuntud maadleja Avo Talpase tütrepoeg Greg-Sander, kes on võitnud Jõgeval ka eelnevatel aastatel. Temale kuulus ka August Englase ja Heiki Nabi kõrval eelmisel aastal Kristjan Palusalu mälestusvõistluse tule süütamise au.

Kristjan Palusalu juubeliaasatal kogunes Jõgeva matile kuus raskekaalu noormeest. Kristjanile meeldis omal ajal põnevusega jälgida just raskekaalu maadlejaid. Elari Piksaar tõestas ka Jõgeval oma kuulumist hetkel Eestimaa parimate noormaadlejate hulka.

Kahes erinevas poiste ja tüdrukute vanuseklassis osales 177 võistlejat ja on hea meel tõdeda, et kohtunikebrigaad eesotsas peakohtunik Tanel Renteriga sai oma ülesannetega hiilgavalt hakkama.

Selle taustal väärivad esiletõstmist meie maakonna edukamad maadlejad. Esikoha võitsid oma vanuseklassis  Eesti paremikku kuuluvad Ander Vaher, Olesja Steptsenko, Jaanika Rähn ja Johanna Kikkas Põltsamaalt ning Kätri-Avelin Säärits Jõgevalt.  Heast küljest näitasid end ka medalivõiduga Aimar Andruse, Andre Kuldmaa, Sandra Tammiksaar, Airika Andruse ja Dagny Kungus Põltsamaalt ning Ants Tomson, Argo Pärn, Kirill Matitšin, Maksim Hollat, Mattias Säärits, Martin Roos, Ave-Liis Tomson ja  Mai Oja. Kõrged kohad maakonna maadluskeskustele tagasid ühtlased võistkonnad. Senini pidi eelnevatel aastatel medaleid noppinud Kätri- Avelin Säärits võistlema poistega. Tänavu katsetasime aga esimest korda naistemaadlust ja tagantjäreletarkusena võib öelda, et tegutsesime õigesti, sest matile kogunes 33 tüdrukut.

Kindlasti on ka naistemaadlusel tulevikku. Naistemaadlus on juba kahel olümpial olnud ametlik spordiala ja seda on kinnitanud ka meie naismaadlejad lähiminevikus. Näiteks Jõgeval võitis raskeimas kaalus Epp Mäe Lääne-Virumaalt, kes on saavutanud kahel aastal Euroopa meistrivõistlustel medaleid ja kolm nädalat tagasi krooniti ta ka sumomaadluse maailmameistriks.

iii

AIMUR SÄÄRITS

blog comments powered by Disqus