Maadlejatel oli töine nädalavahetus

Sel laupäeval osalesid Jõgevamaa maadlustüdrukud ja -poisid lausa kahel Eesti meistrivõistlusel — kreeka-rooma maadluses Maardus ning sumomaadluses Vinnis. Mõlemalt võistluselt saadi ka meistritiitleid. 

 Maardus selgitati välja Eesti meistrid kadettide ehk kuni 16-aastaste sportlaste klassis. Kuni 60 kilo kaaluvate poiste hulgas saavutas Eesti meistritiitli Põltsamaa spordiklubi poiss Ardi Andruse. „Tema üleolekut ning meistritiitli väärilisust näitas ka fakt, et Andruse ei andnud finaalmatšis ühtegi punkti vastasele ja võttis puhta võidu,” rääkis maadlusklubi Ramm treener Aimur Säärits. Samas kaalukategoorias saavutas kolmanda koha Jõgeva poiss Andi Kuusk.

Heast küljest näitasid end sel võistlusel ka Hendrik Orion, kes saavutas oma kaalus teise koha, Aimar Andruse, kes oli oma klassis samuti teine, ning Andre Kuldma, kes saavutas võistlustel kolmanda koha. Eelmainitud poisid kindlustasid Põltsamaa Spordiklubile üldarvestuses kolmanda koha.

Naistemaadluse meistritiitli kuni 40 kilo kaaluvate neidude hulgas tõi koju Kätri-Avelin Säärits Jõgevalt. Kuni 46 kilo kaaluvate tüdrukute hulgas sai teise koha Põltsamaa neiu Olesja Steptšenko. Kuni 60 kilo kaaluvatest neiudest saavutas kolmanda koha Merylin Bergmann. Häid tulemusi näidanud Jõgevamaa maadlejad lähevad maikuus võistlema Oslosse Põhjamaade Meistrivõistlustele, kus paremad pääsevad edasi Euroopa Meistrivõistlustele.

Pühapäeval selgitati Vinnis välja kuni 12-aastaste ja kuni 14-aastaste vanuseklassi Eesti meistrid sumomaadluses. U12 vanuseklassis tõi Jõgevamaale meistritiitli Lustivere põhikooli poiss Marek Kütt. Samas vanuseklassis saavutas kolmandakoha Jõgeva Gümnaasiumis õppiv Sander Tähnas.

U14 vanuseklassi meistritiitlid saavutasid Kätri-Avelin Säärits, Hendrik Orion ning Aimar Andruse. Tüdrukute absoluutkaalus võitis esikoha Saduküla põhikooli tüdruk Mai Oja. Oma kaalukategoorias sai kolmanda koha Rait Pindis Vaimastvere Põhikoolist. Hendrik Orion ja Aimar Andruse said absoluutkaalus teise ja kolmanda koha, kusjuures mõlemad poisid olid esiviisikus ainukesed, kes kaalusid vähem kui 70 kilo. Hendrik Orion oli finaalis vastamisi noormehega, kes kaalub 89 kilo, Orion ise võistleb kuni 45 kilo kaaluvate poiste hulgas. „Teine koht absoluutkaalus oli sel võistlusel Orionile tõesti maksimaalne tulemus,” kinnitas maadlustreener Säärits.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus