Maadlejad valmistusid puhates uueks hooajaks

Laagrirahvas oli peamiselt Põltsamaa ümbrusest, kuid tuldi ka Jõgevalt ning isegi Tallinnast. Eesmärgiks oli anda lastele võimalus lõppenud maadlushooajast puhata.

Laagri kavast ei puudunud ka sport. Nooremad osavõtjad olid jagatud nelja võistkonda, mis omavahel kümnekonnal alal võistlesid. Gümnasistid täitsid kohtunike kohustusi. Võistlusi oli väga erinevaid ? nii vees kui maal, krossijooksust õnnemängudeni. Treener Arvid Külanurme sõnul oli üheks põnevamaks võistluseks vees toimunud viimase mehe jooks. Kokkuvõttes osutus kõikide alade parimaks Lustivere poisi Ergo Andruse juhitud võistkond. Üllatuskülalisena oli laagrisse kutsutud sumomaadleja Kalev Kasemets, kes on paljude poiste vaieldamatu lemmik ja suur eeskuju.

Maadlustreener Arvid Külanurme sõnul õnnestus laager täielikult. Ka ilm oli telklaagri jaoks sobilik ? soe ja päikesepaisteline. Saabuti ja lahkuti vihmaga, kuid kolm päeva olid lausa ideaalsed. ?Lapsed ainult vees elasidki, paljud neist ei olnud tänavu veel ujuma saanudki,? rääkis treener.

Augusti viimasel nädalal algab juba tõsisem treening. Siis on Põltsamaa maadlejatel plaanis paarisaja kilomeetri pikkune rattamatk. Varasematel aastatel on sõidetud Põltsamaa lähedal ja ka Võrtsjärve ümbruses, kuid tänavu on esmakordselt plaanis minna Kagu-Eestisse. Eelseisev matk on kahtlemata tugev füüsiline treening algavaks maadlushooajaks, pealegi toimuvad juba septembri alguses Soomes võistlused.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus