Vudila Hõbekalal ootab rikkalik auhinnalaud

Laupäeval 25 veebruaril Kaiaveres Vudila mängumaal peetav kalapüügivõistlus Vudila Hõbekala viiakse tänavu läbi meelelahutusliku koguperesündmusena, kus on võimalik võita erinevaid auhindu.

Vudila eestvedaja Kajar Lember märkis, et nii kalapüüdjate arv kui ka saakide arv on Vudila Hõbekalal järjest suurenenud. “Kaiavere järves kalapuudust ei tohiks olla, sest järv on hästi hoitud ja kaitstud. Tänavu on korraldajate meeskonda veelgi tugevamalt kaasatud Saadjärve Jahtklubi eestvedaja Mart Toots ja meie oma valla paaditootja Lingalaid OÜ juht Vahur Poolak. Viimasel Vudila Hõbekalal, mis toimus 2015. aastal märkasime suurenenud kalapüügihuvi. Nüüd otsustasime, et seoses heitlike lumeoludega tõmbame kaldapealseid tegevusi pisut kokku. See võimaldab pakkuda soodsamat osalustasu. Pealtvaatajatele on sissepääs tasuta. Võistlustest osavõtu tasu on kümme eurot õpilasele, pensionärile kuus eurot. Hinna sees on ka järvel kõigile võistlejatele pakutav maitsev supp.”

Võimalus valida püügivahendit

Püüda võib kirptirgu, sikutiga või talvise ujukõngega, mille küljes saab kasutada ka erinevaid peibutisi. Kasutada võib ainult üht püügivahendit korraga ja perevõistkond saab kasutada kuni nelja püügivahendit. Taliunna ja elussöödaga püük on keelatud. Kõige rohkem on lootust saada särge, ahvenat, kiiska, latikat.

Võistelda saab individuaalselt ja võistkondlikult. Võistkonda võib kuuluda kuni neli võistlejat, kes osalevad ka individuaalarvestuses. Võistkondlik võitja selgub vastavalt võistkonnaliikmete individuaalarvestuse paremusjärjestusele. Selleks koostatakse üldarvestuse tabel, mille alusel jagatakse võistlejatele kohapunkte. Kui kaks või enam võistkonda saavad võrdse arvu punkte, antakse kõrgem koht sellele võistkonnale, kellel on kaaluliselt suurem saak. Täpsemalt saab reeglitega tutvuda Vudila kodulehel www.vudila.ee

Autasustatakse vähemalt kaheksat paremat meeste arvestuses, kolme paremat perevõistkonda ja kolme paremat võistkonda. Parim pere saab kogu suvehooaja külastada piiramatult Vudilat ning veeta lõõgastava päeva Tartu uues ja uhkes spaa keskuses. Lisaks ühekordsele Vudila külastusele saab teise koha võitja minna parvsaunaga sõitma Saadjärvele, kus viiakse läbi ka hariv õppeprogramm. Kolmas pere saab auhinnaks sünnipäevapaketi Saadjärve kaldal asuvas Sadamakuuri kõrtsis. Need auhinnad on välja pannud Saadjärve jahtklubi. Samuti austasutakse vähemalt kuut paremat kuni 15aastast noort ja vähemalt kuut paremat naist. Parim noorgi saab terve suve külastada piiramatult Vudilat. Suurima kala püüdja võib nautida Äksi motelli sviiti koos hommiksöögiga. Lisaks on veel 8Markets, Salmo, Kalale ja teisedki toetajad täiendanud auhinnalauda vahvate kinkidega.

Toimub Jääaukude puurimise võistlus Vudila väle käsi 2017, kus samuti paremad saavad vahvad auhinnad.

“Loositavaks peaauhinnaks üks paremaid saadaolevaid kalapaate, mille on välja pannud OÜ Lingalaid,” lisas Lember.

Avapauk kalastajatele keskpäevatunnil

Vudila Hõbekala juhib Rait Prits. Registeerimine algab kell 10 ja kell 12 on plaanitud avapauk, enne kedagi järvele ei lubata. Kolm tundi on püügiks ja siis kaalumine ja autasustamine. “Kui vähegi ilma on, saavad kõik huvilised tõukekelguga sõita ja proovida jääpurjekaga järvel tuult püüda. Kohapeal on avatud Vudila õuekohvik ja toitlustajana pakub Maitseelamuste koda tõenäoliselt parimaid grillburgereid siinpool Peipsi järve,” rääkis Kajar Lember.

Tema sõnul on Vudila Hõbekala korraldatud seitsmel korral. 2014 ja 2016 nurjasid aga võistluse ebasoodsad ilmastikuolud. “Meie ilmastik on väga heitlik, kuid vahepeal on olnud külma piisavalt ning täna tundub, et isegi vihm ei suuda tekkinud jääd enam alla vajaliku piiri sulatada. Jääolud on väga head ehk jää paksus orienteeruvalt 25 sentimeetrit ja laupäevaks lubab mõningaid miinuskraade päikesepaistelise ilmaga. Ehk kõik peaks olema kalastajate vastuvõtmiseks valmis,” märkis ta.

JAAN LUKAS