Viljandimaa kaitseliitlased said moodsa hoone

Kaitseminister Margus Tsahkna, Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja Sakala maleva pealik major Ahto Alas avasid eile, 4. jaanuari  õhtul koos Viljandi maavanema ja Wesico Ehitus OÜ esindajaga Viljandimaal, Peetrimõisa külas uue Sakala maleva staabi- ja tagalakeskuse, teatas Kaitseliidu peastaabi avalike suhete osakond.

Kaitseminister Margus Tsahkna sõnul on Kaitseliit vääramatu osa Eesti riigikaitsest ning kodanikuinitsiatiiv ja inimeste vaba tahe meie riiki vajadusel erinevate ohtude eest kaitsta annab tugeva turvatunde ja on heidutus potentsiaalsele vastasele. „Kaitseliidu vanima malevana väärib Sakala malev tänapäevaseid õppe- ja töötingimusi, et olla isamaalise kasvatuse keskuseks Viljandimaal,“ lisas Tsahkna.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ütles: “Me küll avame hoone, aga see on pelgalt hoone. Sellele hoonele tuleb panna sisse ka hing, mille saavad anda kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noored kotkad ja kodutütred.

Brigaadikindral Kiili sõnul ei ole Sakala maleva staabi- ja tagalakeskus mõeldud ainult Kaitseliidu jaoks, vaid see peab teenima ka kohalikku kogukonda.

Uues keskuses on tööruumid palgalistele, laoruumid, relvade hoiustamise ja hooldamise ruumid, remonditöökoda, õppeklassid, 50meetrine kolme rajaga siselasketiir, kasarmutüüpi majutusruumid umbes 40 inimesele, saun, jõusaal ning allüksuse kodu.

Sakala maleva staabi- ja tagalakeskuse ehitusprojekti autoriks on OÜ Sirkel ja Mall, ehitustööd tegid Konsortsium Wesico Project OÜ, Wesico Ehitus OÜ ja Moodul Projekt OÜ. Omanikujärelevalvet teostas AS Telora-E.

Vooremaa