Veel kuu aega saab esitada kavandeid kaheeurose mündi laste kujunduskonkursile

Kahe aasta pärast 2019. aastal on laulupeo 150. juubel, mille puhul annab keskpank ringlusse erikujundusega kaheeurose mündi, teatas Eesti Panga avalike suhete allosakond. Mündi kujundus selgub laste ja kuni 19-aastaste noorte joonistuskonkursi kaudu. Mündikavandeid oodatakse kuni 22. Novembrini. Üldvõitja selgub rahvahääletusel, iga vanusegrupi parim saab auhinnaks iPad Pro. Eesti Pank ootab laulupidude traditsiooniline pühendatud erikujundusega kaheeurose mündi kujunduskavandeid kuni 22. novembrini. Konkursist saavad osa võtta kõik Eesti lapsed ja kuni 19aastased noored.

Konkursi eesmärk on leida 2eurose mündi tagaküljele kujutis, mis sümboliseerib laulupeo traditsiooni ja tähistab ühtlasi üldlaulupeo 150. aastapäeva. Konkursi üldvõitja joonistuse põhjal kujundab Eesti Pank 2eurose mälestusmündi, mis läheb Eestis ja euroalal ringlusse 2019. aastal.

“Esmakordselt on võimalik ühel Eesti lapsel või noorel pakkuda välja oma nägemus päris 2eurosest mündist ja jõuda oma joonistusega paljude inimeste kätte Euroopas,” ütles Eesti Panga muuseumi juhataja Triin Siiner.

Eesti Pank korraldab joonistuskonkursi koos ERRi Lastejaama ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega. Joonistuskonkursi parimate tööde valimise lõppvoor on rahvahääletus internetis, kuhu jõuab kokku 8 joonistust. Interneti hääletus toimub 2018. aasta kevadel. Lisaks üldvõitjale selguvad rahvahääletusel ka kõige popimad tööd neljas vanusegrupis ja iga vanusegrupi võitja saab auhinnaks iPad Pro koos joonistuspliiatsiga. Vanusegrupid on järgnevad: koolieelik kuni 3. klass; 4.-6. klass; 7.-9. klass; gümnaasium või kuni 19-aastased.

Juhendajat, kelle abiga laekub konkursile kõige rohkem joonistusi, tunnustab Eesti Pank 1000-eurose kunstitarvete kinkekaardiga.

Tutvuge konkursiga Eesti Panga kodulehel. Joonistuskonkursi küsimuste korral võib kirjutada aadressile: muuseum@eestipank.ee või helistada telefonil 6680 840.

Vooremaa