Üleriigilisele avatud talude päevale registreerunud juba ligi 100 talu

Ligi 70 talu ja põllumajandustootmise esindajat pidasid reedel Jänedal nõu, kuidas 19. juulil peetaval üleriigilisel avatud talude päeval kõige paremini külastajaid võõrustada, teatas põllumajandusministeerium. Kokku on tänaseks oma osalemisest teada andnud ligi sada ettevõtet.

“Huvi avatud talude päeva vastu on ootamatult suur üle kogu Eesti. Vaid nädalaga on valmisolekust suvel külalistele oma uksed avada teada andnud sadakond ettevõtjat,” ütles põllumajandusminister Ivari Padar. “Loodame sel päeval näha põllumajanduse ja maaelu sektorit kogu oma mitmekesisuses – nii päris suuri farme kui armsaid ja omanäolisi väiketootjaid.”

Põllumajandusministri sõnul võiks avatud talude päevast saada põllumajandussektorit ühendav traditsioon. “Inimesed satuvad liiga harva põllumajandusettevõtetesse ega kujuta tihti ette, kuidas toit nende lauale jõuab. Soovimegi kord aastas anda igaühele võimaluse seda oma silmaga näha,” ütles minister Padar. “Igaüks saab veenduda, kui kiiresti on viimastel aastatel meie põllumajandussektor arenenud ja kui head toitu osatakse Eestis toota.”

Infopäeval jagasid oma kogemusi külaliste võõrustamisest Konju Mõisa talu peremees Martin Repinski, Wile Farmi peremees Imre Heinsaar, Järva Avatud Talude eestvedajad Silva Anspal ja Ülle Leesmaa ning paljud teised kohal viibinud tootjate esindajad.

Soovist avatud talude päeval oma tootmisega osaleda saab anda teada kuni maikuu lõpuni, kirjutades aadressile reve@maainfo.ee<mailto:reve@maainfo.ee>.
Esimene üle-eestiline avatud talude päev toimub 19. juulil 2015, kui külastajatele avab oma uksed enam kui 100 talu üle Eesti. Külastajatele näidatakse suuremaid farme ja väiksemaid talusid, põnevat põllumajandustehnikat, suuri ja väikesi loomi ning taimi. Üle-eestilise avatud talude päeva eestvedajad on Põllumajandusministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Järva Arengu Partnerid ja Lõuna-Järva Koostöökogu.

Lisainfot avatud talude päeva kohta leiab www.avatudtalud.ee<http://www.avatudtalud.ee>
Praeguseks registreerunud talude nimekiri: http://goo.gl/0X5gZA
Avatud talude päev Facebookis: https://www.facebook.com/events/792255547518477/
Tuleva nädala alguses tehakse kättesaadavaks ka kõigi infopäeval kõlanud ettekannete videosalvestused.

Vooremaa