Tänavuse Oskar Lutsu huumoripreemia saab Martin Algus

Oskar Lutsu huumoripreemia žürii otsustas oma eile toimunud koosolekul, et tänavu saab rahvakirjaniku nime kandva stipendiumivormis preemia näitleja, näitekirjanik, lavastaja, stsenarist ja produtsent Martin Algus. Temast saab huumoripreemia 28. laureaat.

Preemiasaaja valiti seekord kuue kandidaadi hulgast. Osa neist olid nalja kirjutajad, osa nalja esitajad. Arutelu seekord väga pikaks ei kujunenud, sest valdav osa žüriiliikmetest pooldas Martin Alguse kandidatuuri.

Jõgevalt pärit Martin Algus lõpetas 1992. aastal Jõgeva 1. keskkooli ja 1997. aastal Viljandi kultuurikolledži ehk praeguse Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia. Aastatel 1997-2005 töötas ta Ugala teatris näitlejana, praegu teatakse teda kõige rohkem näitekirjaniku ja stsenaristina. Tema kirjutatud on näiteks populaarsete ja humoorikate telesarjade “Ment”, “Ühikarotid”, “Kalevipojad”, “Keskea rõõmud” jne stsenaariumid. 4. märtsist hakkab TV3 eetris jooksma aga uus Martin Alguse stsenaariumiga seriaal “Doktor Silva”. Näitlejaharidusega Martin Algus on ka ise mitmes seriaalis üles astunud. Möödunud aastal proovis ta esimest korda kätt lavastajana, tuues Ugala teatris välja enda kirjutatud komöödia “Kaheksajalg”.

“Olen väga õnnelik, et minu tööd niimoodi tunnustatakse. Ja mind rõõmustab väga, et just minu kodumaakonnas sellist preemiat juba aastaid välja antakse,” ütles Martin Algus.

Lutsu preemia antakse talle üle 3. aprillil kell 14 Palamuse rahvamajas. Annetused huumoripreemia stipendiumi väljaandmiseks on oodatud MTÜ Sokuturi arveldusarvele nr EE831010220061135014 SEB Pangas.

RIINA MÄGI