Statistika: Jõgevamaa mehed on Eesti aktiivseimad mobiilse interneti kasutajad

Tele2 kliendistatistika järgi on jõgevamaalased Eestis ühed aktiivseimad mobiilse interneti kasutajad. Mullu kasutas üks Jõgevamaa elanik keskmiselt 57,24 gigabaiti internetti, rääkis mobiiltelefoniga 37 tundi ja saatis 252 SMS-, teatas Tele2 Eesti kommunikatsioonijuht.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul on jõgevamaalased pidevalt olnud Eesti ühed aktiivsemad internetikasutajad. “Kui tavaliselt on helistamise ja SMS-ide saatmise edetabeli tipus õrnem sugu, siis mullu kuulusid kõik Jõgevamaa rekordid meestele,” ütles Aron.

“Jõgevamaa innukaim mobiiltelefoniga helistaja oli meesterahvas, kes eelmisel aastal rääkis kuus telefoniga 47 tundi ehk ligi kaks tundi päevas. Agaraim sõnumisaatja oli noormees, kes saatis kuus keskmiselt 26 SMS-i,” selgitas Aron.

Aroni sõnul on Jõgevamaa elanikud mobiilse interneti kasutamise edetabeli teisel kohal, kuid helistamise ja SMS-ide rekordid on võrreldes teiste maakondadega tagasihoidlikumad.

“Mullune helistamise rekord läks Tartumaale, sealne aktiivseim helistaja rääkis kuus keskmiselt 130 tundi ehk üle nelja tunni päevas,” selgitas Aron, kelle sõnul ei jäänud kaugele maha ka Lääne-Virumaa rekord 128 tunniga. Ta lisas, et sõnumisaatjate seas oli taas esikohal Lääne-Virumaa nobenäpp, küll aga vähenesid päevas saadetavate SMS-ide hulk 373-lt 202-le.

Eesti TOP 5 internetikasutajad

 1. Hiidlased – keskmiselt 64,5 gigabaiti kuus
  2. Jõgevamaalased – keskmiselt 57,24 gigabaiti kuus
  3. Tartumaalased – keskmiselt 56,26 gigabaiti kuus
  4. Järvamaalased – keskmiselt 52,22 gigabaiti kuus
  5. Saarlased – keskmiselt 51,69 gigabaiti kuus
  Allikas: Tele2 kliendistatistika.

Vooremaa