Politsei otsis Jõgevamaal pikalt metsas viibinud naist

Eile keskpäeval metsa läinud vanadaami leidsid teda otsima läinud politseinikud täna varahommikul. Rohkem kui seitseteist tundi metsas veetnud naine end eksinuks ei pidanud, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.
Eile õhtul teatati politseile, et Jõgeva vallas Võikvere külas jättis keskpäeva paiku majaelanikele võõras vanem daam oma ratta talumaja juurde hoiule ning liikus ise Tooba raba suunas. Õhtuks, kui väljas juba pimedaks läinud oli, ei olnud naisest midagi kuulda ning maja perenaisel tekkis mure ehk on ta eksinud.
Politsei hakkas naist koheselt otsima, kontrollis ümberkaudseid teid ning andis naisele märguandeks helisignaali, et viimane eksimise korral teaks, millises suunas liikuda. Appi kutsuti koerajuht koos teenistuskoeraga, kelle kasutamine tulemust paraku ei andnud. Öö jooksul otsiti naist ka kopteriga ning vaadati üle Tooba raba ja selle ümberkaudsed alad. Vastu hommikut otsingud lõpetati.
Kell 5.40 leidis politseipatrull naise aga Võikvere külas Tooba bussipeatuse juurest sõiduteelt. 75-aastane naine sõnas, et oli küll kuulnud sireene ja näinud kopterit, kuid ei osanud arvata, et teda otsitakse. Naine kinnitas, et külm tal ei hakanud ja eksinuks ta end pea hoolimata rohkem kui seitsmeteistkümnest metsas veedetud tunnist.
Lõuna prefektuuri operatiivjuht Helmer Hallik sõnas, et naise leidmine hommikul oli kõikide politseinike jaoks suureks kergenduseks. “Kui politseil on kahtlus, et inimene võib metsas olla eksinud ja tegu on eaka inimesega, siis reageerib politsei kohe, seda enam, et tegu oli pimeda aja ning juba jahedate öötundidega,” ütles Hallik. “Küll aga tahaks inimestele südamele panna, et kui teate, et olete pikalt metsas olnud ja kuulete töötavaid sireene ja näete peakohal tiirutavat kopterit, siis võiks endast märku anda. Politsei tegeleb inimeste elu ja tervise kaitsmisega ning kartma ei pea.”

Vooremaa