Laupäeval peetakse Jõgeval talvefestivali tule- ja trummietendusega

Laupäeval 14. jaanuaril leiab Jõgeva kruusaaugus aset kolmas külmalinna talvefestival Lumetrall.

Talve selgroo murravad Peeter Jõgioja trummi- ja tuleetendus ning linlaste jõulukuuskedest valminud skulptuuride põletamine.

Lumetralli külastajatel tuleb aega varuda, sest lõbusaid ja kaasahaaravaid tegevusi jätkub terveks päevaks. Kavas on saanisõit, sportlikud võistlused, suusahüpped, käsitöö õpitoad ja jääpurika sulatamine või kasvatamine – kuidas ilm parasjagu lubab.

Talvefestival algab kell 11 Jõgeva spordikeskuses käsitöö õpitubadega. Jõgeva kunstikooli õpetajate juhendamisel saavad huvilised meisterda endale taimparknahast käepaelu ja kaunistada dekupaaž- ehk salvrätitehnikas lillepotte või kausse.

Kella 13 kerkib kruusauku teisaldatav suusahüppemägi. Nõmme suusaklubi esindajad seavad üles väikese hüppemäe, kus olenemata lumest saavad nii lapsed kui täiskasvanud suusahüppeid teha. Trampliinil võivad igas vanuses inimesed ohutut lendamist proovida, kohapeal on hüppe tarvis nii kiivrid kui suusad.

Trallitamine kruusaaugu ümbruses saab alguse kell 14. Külalistele jagatakse sooja teed. Eheda maitseelamuse saab lõkkes küpsetatud kartulitest ´Jõgeva kollane´. Lisanosimist saab osta puhvetist. Jõgeva spordikeskuse ja noortekeskuse eestvedamisel toimuvad kruusaaugu veerel võistlused nii lastele kui täiskasvanutele. Talvised sportmängud on jõukohased igas vanuses ja soost spordisõbrale. Kavas on rahvalikud tantsud folklooriseltsi Jõgevahe Pere tantsijatega. Esinevad Cestantsu noored, kes haaravad külastajadki tantsu keerutama. Lastega lustib Jääaja keskuse mammut. Päeva juhib Raul Taul. Talvefestivali muusikat valib DJ Imre Mihhailov.

Festivali lõpetab Peeter Jõgioja tummi- ja tuleetendus koos linlaste pühadekuuskede põletamisega.

Külmalinna festivali toetavad Jõgeva linn, Jõgeva kultuurikeskus, Jõgeva spordikeskus, Jõgeva linna noortekeskus, Eesti kultuurkapital, OÜ Skineks ja AS Valmeco.

Jõgeva linn kannab külmalinna tiitlit, sest 1940. aasta 17. jaanuaril registreeriti Jõgeva ilmajaamas Eesti külmarekord -43,5 °C, mis on püsinud praeguseni.

Marge Tasur