Kokk: kohustuslikku e-arvetele üleminekut järgmisel aastal ettevõtetele ei tule

Riigikogus läbis täna teise lugemise raamatupidamise seadus, mille tulemusel ettevõtjatele ei tule kohustust arveldada avalikus sektoris e-arvete põhiselt, teatas IRLi pressiesindaja.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk kommenteeris, et kuigi e-arvetele ülemineku kohustust järgmisel aastal ettevõtetele ei tule, siis riik peab olema valmis standardikohaseid e-arveid vastu võtma alates 1. märtsist.  “Ettevõtjad, kes soovivad e-arveid riigile esitada, saavad seda teha standardikohaselt alates 1. juulist 2017,” täpsustas Kokk.

“Pikemas perspektiivis on plaanis muuta era- ja avaliku sektori vahelised arveldamised e-arvete põhiseks. See tuleneb eesmärgist edendada reaalaja majandust ja hoida riigil kulusid kokku. Üleminek e-arvetele tähendab avaliku sektori jaoks umbes 2,5 miljoni euro suurust kokkuhoidu aastas. Seni kuni kõikide majandustarkvara operaatoritega liidestatud turg ei toimi, siis varasemalt pole mõistlik ja võimalik seadusega ettevõtjatele kohustust panna,” selgitas Kokk.

Vooremaa