Kirikumuusika kontsert Jõgeva kiriklas

Eeloleva laupäeva keskpäeval saab EELK Jõgeva kiriklas teoks kontsert pealkirjaga “Me armastame seda maad,” kus astub üles EELK Keila koguduse ansambel “Miikael”, juhendaja ja organist Pille Metsson. Kontsert on osa EELK Kirikumuusika Liidu kontserdisarjast “Hoia, Jumal, Eestit”. EELK Jõgeva koguduse hooldusõpetaja Georg Glaase sõnul arvasid nad, et kontserti on mõistlikum kirikus laupäeval korraldada, sest pühapäeviti ollakse harjunud kirikus jumalateenistustel käima. Georg Glaase usub, et laupäeval võib kirikusse suuremat auditooriumi oodata kui pühapäeval.

Tavaliselt käib pühapäeviti Jõgeval jumalateenistusel paar-kolmkümmend ustavat kirikulist. Glaase ei usu, et nö. õige kirikuhoone Jõgeval tavapärasest rohkem inimesi jumalateenistustele meelitaks. Hooldusõpetaja sõnul ei ole Jõgeval kahjuks nii tõsist sakraalset järjepidevust nagu mitmel pool mujal. Niisugust kirikukülastamise buumi nagu 90. aastate alguses, nö. päris kirikuhoone rajamine Jõgevale ilmselt kaasa ei too. Heaks näiteks on Jõgeva lähistel asuv klassikaline keskaegne Laiuse kirik, kuhu ometi suurema hulgana kohale ei minda. Hooldajaõpetaja arvates on kirikuliste arv Jõgeval proportsionaalses võrdluses isegi suurte linnadega suhteliselt hea.

Georg Glaase arvates tasub laupäeval Jõgeva kirikusse kontserti kuulama minna, seda enam et kaunist muusikat pakutakse kuulajatele tasuta.

TOOMAS REINPÕLD