Keskkonnaamet kutsub matkama

Keskkonnaamet kutsub pühapäeval, 22. mail looduskaitsekuu matkale Torma Linnutaja linnamäel toimuvat matka juhib Vahur Sepp. Teemaks on “Eesti loodus – oma või võõras?” Liigutakse maastikul, matka pikkus on kuni neli kilomeetrit.

Buss väljub Põltsamaa Kultuurikeskuse eest kell 10.00, Jõgeva Kultuurikeskuse juurest kell 10.30. Matk algab 11.00 linnamäel. Tagasi Põltsamaal ollakse hiljemalt kell 16.00.
Matk on tasuta. Kaasa oma leivakott ja jook. Selga ilmale vastav riietus, jalga veekindlad jalatsid.

Keskkonnaamet tähistab looduskaitsekuud ja üle-euroopalist kaitsealade päeva matkadega kõigis Eesti maakondades 21.-22. mail.

Tänavuse looduskaitsekuu teema on “Eesti loodus – oma või võõras? ”. Arutleme, kas inimene on võõrandunud loodusest ning mida teha, et loodus jääks endiselt “sinasõbraks”. Üks võimalusi looduse tundmaõppimiseks on kaitsealadel matkamine ning looduslike ja ajalooliste vaatamisväärsuste külastamine. Seetõttu korraldabki keskkonnaamet kogenud loodusetundjate eestvedamisel matkad, kuhu on oodatud kõik noored ja vanad loodushuvilised. Matkadel osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine.

Kokku toimub kahe päeva jooksul 19 matka üle Eesti, kuhu oodatakse osalema ligi 700 inimest. Matkama tulles võta kaasa oma toidukott ja jook, pane selga ilmale vastav riietus ning jalga mugavad jalatsid. Täpsem info matkade kohta on leitav keskkonnaameti veebilehelt.

Matkasid korraldab keskkonnaamet, toetab SA KIK.
Vooremaa