Kalakasvatajate ühistuga Ecofarm liitus Kalatalu Härjanurmes

Eesti ainsa kalakasvatajate ühistuga Ecofarm liitus pika ajalooga Kalatalu Härjanurmes, teatas Ecofarmi juhatuse liige.

Ühistu eesmärk on ühendada Eesti parimad kalakasvatused, et pakkuda täisväärtuslikku, kvaliteetset ja kontrollitud taustaga kala. Aastakümneid tegutsenud Kalatalu Härjanurmes on Eesti kõige mitmekülgsemat toodangut andev kasvandus, mille maht moodustab olulise osa siinsest kogutoodangust.

Kalatalu tegevjuhi Aarne Liivi sõnul on Eestis toodangut andvaid kasvandusi vähe ja ehkki enamikel on oma sissetöötatud turustuskanalid, on tulevikule mõeldes mõistlik jõud ühendada.

“Üksiku ettevõttena on toodangumahtude kasvatamine aeganõudvam ja majanduslikult keerulisem. Koos on võimalik väärtusahelas efektiivsemalt edasi liikuda,” ütles Liiv. “Tarbijale tähendab see, et ühistu poolt müüdav kala vastab ühtlaselt kõrgele kvaliteedile, mis soodustab Eestis kasvatatud kala vastu suurema usalduse tekkimist.”

Ecofarmi liikmete kasvatatud kala kannab ühtset kaubamärki Farmare. Juba varem kuulusid ühistusse Ösel Harvest OÜ ja loodav farm Ösel Aquafarms OÜ. Liiv lisas, et ühistu võtmeküsimuseks on stabiilselt hea kvaliteedi ning tarnemahtude tagamine ning selleks on oluline iga liikme panus.

Ecofarmi eestvedaja Henry Otsa sõnul on ühistu suur siht nii kodumaise kui ka nõudliku välismaise tarbija silmis saada suurepärast kvaliteeti ja häid maitseelamusi pakkuvaks tuntud tootjaks, kes suudab edukalt konkureerida impordil põhineva tööstusega.

“Eesti tarbija ei tea enamasti, millistest tingimustest ja kust on pärit kala, mida söömiseks ostab. Olles kodumaine kaubamärk, on meil eriline vastutus hoolitseda kalade tervise ja puhta elukeskkonna eest ning nii tagada Eesti poelettide parim kvaliteet,” ütles Ots. “Meie kala on inimesele, kes hoolib sellest, mida tema ja ta pere sööb. Kogu maailm liigub mugavalt pakendatud värskete kalatoodete suunas. Teeme sama ka Eestis.”

Jaekaubandusse jõuab Farmare värske kalatoode hiljemalt 48 tundi peale eluskala saabumist Ecofarmi kalatöötlemiskeskusesse. Kasutatav kalakasvatustehnoloogia tagab parasiitide ja haiguste vaba kalade kasvu ilma veterinaar-keemiliste lisade manustamiseta.

Kalakasvatajate ühistu Ecofarm loodi aastal 2010, et Eesti kalakasvatajate ühisel jõul pakkuda siinsele tarbijale tervet ja kvaliteetset kodumaist kala ning elavdada Eesti vesiviljelust.

Vooremaa