Jõgevamaalased on Eesti suurimad sõnumisaatjad

Tele2 analüüsi kohaselt saadavad Jõgevamaa elanikud mobiiltelefoniga kuus keskmiselt 34,2 SMS-sõnumit, mis on Eesti maakondade võrdluses kõrgeim tulemus, teatas ettevõtte pressiesindaja.

Tele2 juuli kliendistatistika kohaselt kasutavad jõgevamaalased kuus keskmiselt 2,5 gigabaiti mobiilset internetti, mis on Eesti maakondadest Põlva- ja Viljandimaa järel kolmas tulemus riigis. Jõgevamaa elanikud helistavad kuus mobiiliga keskmiselt 230 minutit, mis on suhteliselt keskmine näitaja.

Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul näitab statistika, et õrnem sugu on üldiselt natuke jutukam ja suhtleb mobiiliga rohkem kui mehed. “Näiteks Jõgevamaa naised saatsid mobiiliga kuus meestest keskmiselt ühe sõnumi rohkem ning rääkisid 18 minutit kauem,” ütles Aron.

Katrin Aroni sõnul on jõgevamaalased olnud pidevalt Eesti ühed aktiivsemad mobiilikasutajad ja tarbimine on aastatega kasvanud. “Kaks aastat tagasi helistasid jõgevamaalased kuus mobiiliga keskmiselt 147 minutit, mis on tänasega võrreldes pea poolteist tundi vähem,” ütles Aron ja lisas, et helistamine on muutunud järjest soodsamaks ning telefonikasutamisest saanud igapäevase elu osa.

Statistika kohaselt teevad Eestis nii mehed kui naised kuus keskmiselt 92 kõnet, kuid naised räägivad pikemalt. Keskmiselt helistavad naised kuus välja 258 ning mehed 214 minutit. Naised saadavad kuus keskmiselt 28 ning mehed 26 SMS-tekstsõnumit. Eesti mehed kasutavad kuus keskmiselt mobiiliga 2,3 ning naised 2,2 gigabaiti mobiilset internetti.

Tele2 ehitas 2014. aastal Jõgevamaale 18 uut 2G, 3G ja 4G tugijaama ning lisab tänavu veel neli.
Vooremaa