Jõgevamaa huvikoolid said riigilt toetust 1300 eurot

Jõgevamaa huvikoolid said Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) korraldatud projektikonkursi “Varaait vol 12” kaudu kokku 1300 eurot toetust erinevate tegevuste elluviimiseks ja vahendite parandamiseks, teatas Eesti Noorsootöö Keskus (ENTK).

Jõgevamaal toetati kahte projekti kogusummas 1300 eurot. Neist üks keskendub muusikale ja teine kunstile. Nimelt sai Jõgeva muusikakool klassikalise kitarri ostmiseks 400 eurot.

Põltsamaa Spordikooli projektiga soetatakse kunstmuruväljakule väravad, mis võimaldab Põltsamaa noortel turvalises keskkonnas läbi viia jalgpallitreeninguid. Põltsamaa spordikool sai väravate ostmiseks 900 eurot. Põltsamaal populaarsust koguv jalgpall on üha enam uusi huvilisi leidnud tütarlaste hulgast, kellele avatakse ka teine rühm jalgpallitreeninguteks. Lisaks spordikoolile kasutavad väljakut nii noorteprojektides osalejad, kohalikud koolid kui kohalikud elanikud vaba aja sisustamiseks.

ENTK suunajuhi Gerttu Aaviku sõnul keskendus tänavune konkurss varasemast enam koostööprojektidele, et mitme omavalitsuse ühise tegevuse abil pakkuda noortele senisest avaramaid ja mitmekülgsemaid võimalusi.

“Ühest küljest julgustame huvikoole, noortekeskusi, koole ja teisi noortega vahetult tegelevaid asutusi ja organisatsioone aktiivsemalt ja mitmekülgsemalt koostööd tegema, sest nii loodavad võimalused, kontaktid ja tegevused on oluliselt avaramad kui üksi tegutsedes,” ütles Aavik. “Teisest küljest tähendab koostöö meie jaoks noorte kaasamist projekti koostamise kõikidesse etappidesse alates vajaduste kaardistamisest lõpetades ellu viimisega. Julgustame ka huvikoole ühiseid projekte ette võtma.”

Eesti Noorsootöö Keskuse projektikonkurss “Varaait vol 12” huvikoolidele eelarve suurus 2016. aastal oli 147 488 eurot. Konkurssi toetab haridus- ja teadusministeerium hasartmängumaksu nõukogu vahenditest.

Projektikonkursiga toetati õppevahendite soetamist ja restaureerimist olemasolevate tegevusformaatide arendamiseks ning uute loomiseks. Toetuse eesmärk on mitmekesistada huviharidust, eelkõige tehnika ja looduse valdkonnas, elavdada huviharidust pakkuvate organisatsioonide vahelist koostööd ning kaasata noorsootöösse ja huviharidusse vähemate võimalusega ja seni kaasamata noori.

Vooremaa