Esietendub dokumentaalfilm vitraažikunstnik Dolores Hoffmannist

Esmaspäeva õhtul jõuab tele-eetrisse uus dokumentaalfilm värvika karakteri ja elukäiguga vitraažikunstnikust Dolores Hoffmannist.

Imeliste vitraažide looja on oma alale pühendunud nelikümmend neli aastat. Tema töid leiab 36 sakraalhoones Eestis, Venemaal, Soomes ja Jaapanis, samuti ametiasutustes ja firmades.

Dolores Hoffmanni vitraažid on ka kolmes Jõgevamaa kirikus ‒ tema tehtud on Laiuse Püha Jüri kiriku altariaken, Mustvee Betaania koguduse palvela vitraažid ja Põltsamaa kiriku kaks altariakent ning külgaken.

Filmis jälgitakse kunstniku tööprotsessi Tallinna Pühavaimu kiriku ühe viimase vitraažakna loomisel kavandi teostamisest kuni kunstitöö õnnistamiseni. Kaamera saadab Dolorest tema galeriis, maakodus ja kirikus.

Filmi režissöör ja operaator on Kullar Viimne, heli salvestas Mart Kessel-Otsa, heli järeltöötluse tegi Tanel Paats, monteerija ja produtsent on Erik Norkroos.

Film valmis Eesti Rahvusringhäälingu, Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitali ühisprojekti raames, millega toetatakse portreefilmide loomist Eesti tuntud kultuuri- ja ühiskonnategelastest.

Filmi “Jagatud valgus” saab näha täna ETV eetris kell 20.00

VOOREMAA