Eriolümpia maailmamängude delegatsioonis neli Kiigemetsa kooli õpilast

Eesti eriolümpia 22-liikmeline delegatsioon valmistub sõitma Austriasse Grazi eriolümpia maailmamängudele, delegatsioonis on ka neli Kiigemetsa kooli õpilast, teatasid Kiigemetsa kool ja delegatsiooni juht.

Mängud peetakse 14.-25. märtsini Grazis, Ramsaus, Sladmingis. Eestist osaleb 16 sportlast ning osaletakse murdmaasuusatamises ja saalihokis. “See on suurim delegatsioon, kes kunagi talvistel maailmamängudel on osalenud. Oleme hästi valmistunud ja treeninud mitmes ettevalmistuslaagris ning nüüd on sportlased valmis andma endast parima,” ütles delegatsioonijuht Tiina Möll.

Eesti delegatsioon lendab Austriasse teisipäeva, 14. märtsi varahommikul ja naaseb laupäeval 25. märtsil. Delegatsiooni pidulik teelelähetamine toimub Austria suursaadiku Doris Danleri kutsel Austria suursaatkonna residentsis Tallinnas 13. märtsil kell 15.30.

Iga kahe aasta tagant kogunevad tuhanded eriolümpia sportlased üle maailma, et demonstreerida oma sportlikke võimeid ja tähistada eriolümpia talviseid ja suviseid maailmamänge. Esimesed maailmamängud toimusid 1968 ja sellest ajast alates on see maailmaklassi spordisündmus, mis paelub sponsoreid, meediat ja pealtvaatajaid. Aastas toimub üle maailma 108 000 eriolümpia võistlust erinevatel tasemetel.

Vooremaa