Elistvere loomapark tähistab 20. sünnipäeva

RMK Elistvere loomapargi asutamisest möödub 27. augustil 20 aastat, mille puhul pakutakse külastajatele terve nädala jooksul erinevaid võimalusi loomapargi tegemistest osa saamiseks, teatas RMK kommunikatsioonispetsialist.

Elistvere külastuskeskuse teabejuhi Elle Mäerandi sõnul on 20 aastat nii pikk aeg, et loomaparki on kindlasti tore tulla nii nendel, kes mäletavad pargi algusaegu, kui ka päris uutel uudistajatel. “Sünnipäevanädal on just paras aeg, et peagi algava kooli ja sügise eel korraks aeg maha võtta ja tulla meie tegemistest osa saama,” kutsus ta. Külalisi tervitavad ka päris uued loomapargi asukad. “15. augustil sündis meil veel üks kabehirve vasikas ja kohtuda saab ka noorte toonekurgedega, kes teevad lennuharjutusi pikaks teekonnaks lõunasse,” rääkis Elle Mäerand.

Näha saab ka euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut ja halljänest. Siseruumides võib tutvuda merisigade, deegude, hamstrite, liivahiirte, laborirottide, tšintšiljade ja laborihiirtega.

Sünnipäevanädal algab juba sel laupäeval, 19. augustil Elistvere loomapargi päevaga, kus heidetakse üheskoos pilk peale loomapargi köögipoolele ja valmistatakse loomadele söödavihtasid, millest osa viiakse hiljem ka loomadele nosimiseks. Kuigi selle ürituse kohtade arv on juba täis, on võimalik loomapargi tegemistest osa saada terve järgneva nädala jooksul.

Esmaspäeval, 21. augustil tähistatakse kaunistuste päeva, mille raames valmistatakse looduslikest materjalidest kaunistusi, millega loomade elupaigad pidulikumaks muuta. Algus kell 11, planeeritav lõpp kell 17.

Teisipäeval, 22. augustil on loomapargis köögi ja söögi päev, mil huvilistel on võimalik kell 10 ja 16 osaleda talitusringidel. Vajalik registreeruda telefonil 5253395 või elistvere.looduskeskus@rmk.ee<mailto:elistvere.looduskeskus@rmk.ee>.

Kolmapäeval, 23. august on loodushariduspäev, mis tähendab, et kõik õppevahendid võetakse kappidest välja ning huvilised saavad uurida mikroskoopidega, nuputada ja mõistatada. Algus kell 11, lõpp kell 18.

Neljapäeval, 24. augustil õpitakse õues. Ringkäikude algused kell 11, kell 13 ja kell 18. Ringkäikudele registreerumine telefonil 5253395 või elistvere.looduskeskus@rmk.ee<mailto:elistvere.looduskeskus@rmk.ee>.

Reedel, 25. augustil on muusika päev. Päeval kuulatakse külastuskeskuses linnulaulu, õhtul algusega kell 18 toimub Lõõtsavägilaste kontsert.

Laupäeval, 26. augustil näeb näitemängu. Kell 14 esitavad J. Veski nimelise Maarja Põhikooli õpilased lühietenduse “Kuidas loomad sabad said”.

Nendel päevadel on sissepääs loomaparki tavahinnaga ja päeva jooksul toimuvad tegevused on kõigile tasuta.

Pühapäev, 27. august on sünnipäeva päev. Kell 13 pakutakse loomadele pidulikumat einet. Külastajatele sissepääs sel päeval loomaparki tasuta.

RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.

Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja –aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärgiks on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsi majandada olnud Elistvere loomapark kuulub RMK koosseisu alates 2008. aastast.

Vooremaa