Luua parimad õppurid on Jarro Mihkelson ja Erik Rüütel

Luua metsanduskooli käesoleva õppeaasta tublimad õpilased on metsanduse eriala kolmanda kursuse õpilane Jarro Mihkelson ja aiandusvaldkonnas teist aastat järjest parimaks tunnistatud  Erik Rüütel, kes lõpetab maastikuehituse eriala teist kursust.

Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu ütles tunnustamistseremoonial, et Jarro Mihkelson on lati väga kõrgele seadnud. “Mul on uhke tunne olla selle kooli direktor, kus õpib nii tubli noor inimene,” tunnistas ta. 

Euroopa meistrivõistlustelt raiespordis hõbemedal

13. Euroopa noorte meistrivõistlustel metsanduses, mis peeti mai lõpus Põhja-Itaalias, saavutas Eestit esindanud Luua metsanduskooli võistkonnas kaasa löönud Jarro Mihkelson individuaalselt teise koha, vahetades möödunud aasta pronksmedali hõbedase vastu. Viiest võistlusalast kahel oli Jarro esikolmikus, saavutades kombineeritud järkamises esikoha ja langetamises kolmanda koha.

Jarro Mihkelson tõdes, et õppimine ja võistlemine täiendavad üksteist ning õppimata poleks võimalik võistlustelt häid tulemusi koju tuua. Aasta parima metsanduse eriala õpilase tunnustus tuli talle üllatusena. “Tööd olen küll terve selle kooliaasta tublisti teinud,” märkis ta. 

Mis puudutab tulevikku, siis ei teadnud Jarro Mihkelson täpselt, mis pärast kooli lõpetamist saab. Ta ei välistanud taas samasse kooli õppima tulekut. “Uued õppekavad on väga põnevad, kindlasti soovin raievõistlustel edasi osaleda.” 

Noore meistri võistluselt kuldmedaliga

Erik Rüütel ütles, et teist aastat kooli parimaks õpilaseks tunnistamine talle suure üllatusena ei tulnud. “Maastikuehituse eriala õpilasi pole meie koolis just palju. Olen ka palju spordivõistlustel käinud ja kutsevõistlustel ning selleks hoolega treeninud. Küllap see kõik on jätnud jälje ka õppimisele,” rääkis ta.

7. ja 8. märtsil Tallinnas peetud üleriigilistelt kutsemeistrivõistlustelt tõid Luua metsanduskooli maastikuehitajad Erik Rüütel ja Arlis Vaagen koju kuldmedalid.

Mõõduvõtmine Räpina aianduskooliga oli pingeline, maastikuehitajatele sai otsustavaks teine võistluspäev. Luua  võistkond suutis tempot hoida ja erinevalt vastasvõistkonnast töö valmis saada, mis ka väljanägemiselt parem oli.

Erik Rüütel on varem rääkinud, et valis maastikuehitaja eriala selle järgi, et tema ema on alaga varem pikemat aega tegelenud. Noormees õppis pärast põhikooli lõpetamist aasta gümnaasiumis ja tuli siis Luuale. “Mulle see ala meeldib, olen oma valikuga rahul,” kinnitas noormees. Samuti teeb Erik tublisti sporti, Luual on selleks head võimalused.

Pärast kooli lõpetamist kavatseb ta kõigepealt sõjaväes ära käia ja siis tööle minna, tõenäoliselt ema firmasse. Ka edasiõppimine pole välistatud, kus täpsemalt, selgub siis, kui soov päris kindel.

Luua metsanduskooli parima õpilase valimisel lähevad arvesse õpitulemused, aga vaadatakse üle  ka puudumised, seejärel kooli esindamine messidel ja infopäevadel ning kutse- ja spordivõistlustel. Oluline on ka huvitegevus ning läbisaamine kaaslastega, abivalmidus.

Lisaks kooli parimatele, tunnustati ka iga kursuse paremat õpilast.

Kooli direktor Haana Zuba-Reinsalu tunnustas õpilasi, kes on käinud infopäevadel ja messidel kooli tutvustamas ning kutsevõistlustel kooli au kaitsmas. Samuti pälvisid tunnustuse kooli spordivõistlustel hästi esindanud noored.

“Õppimine on koolis kõige tähtsam,” rõhutas koolijuht. Tema hinnangul on õppimine ka elus kõige tähtsam, et kohaneda ning saada aru, mis ümber toimub, aga ka aktiivne olla ning ennast arendada. “Tänapäeval ongi noortel väga palju erinevaid ahvatlusi kõrval,” lisas ta.

“Te kõik olete tublid ja hakkajad, uskuge iseendasse. Natuke on vaja veel pingutada, et see õppeaasta täielikult lõpetatuks lugeda,” lisas koolijuht.

Luua metsanduskool valis parimat õppurit kaheksandat korda.

Luua metsanduskooli parimad õppurid

*2007 – Kristel Arukask

*2008 – Kristel Arukask

*2009 – Marek Kangur

*2010 – Aigar Tiho

*2011 – Annes Välk

*2012 – Helvis Koort ja Kalmer Holm

*2013 – Kairi Laak-Randoja ja Erik Rüütel

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus