Luua metsanduskoolis osutatakse majutusteenust

 

Luua metsanduskool on juba aastaid soovijatele õpilaskodus öömaja andnud.  Kooli haldusjuhi Priit Kirsimägi sõnul on nad registreerinud end  Palamuse valla abiga majandustegevuse registris ja panid vastava info üles ka kooli kodulehele.

Kirsimägi nentis, et tegemist pole uudse ettevõtmisega, sest majutusteenust osutavad teisedki õppeasutused, kus on olemas õpilaskodu või ühiselamu.

Ajutist elukohta vajavad õpilased, kes osalevad suvelaagrites, kuid iga Eestimaal ringi rändav seltskond siiski ette teatamata öömaja otsima tulla ei saa, sest sel juhul peaks üks kooli töötaja pidevalt õpilaskodu valvelauas istuma. Majutusteenust kasutatakse peamiselt suvisel ajal, kuid ka õppeaasta sees, kui korraldatakse loodusteemalisi koolitusi, kus juhendajateks on oma kooli õpetajad.

Kooli majutaja Virve Seemanni sõnul on kahe maja peale kokku 176 voodikohta. Narivooditega ühiselamus on veel lisaks 80 kohta. Näiteks tänavune juulikuu on praeguseks juba enamjaolt broneeritud.

Mõne aasta eest olid kõik kolm maja külalisi täis ja kohti kippus puudugi tulema. Väga suur oli öömajanõudlus ühe kinnisvarafirma ning päästeteenistuse suvepäevade ajal. Seemann kinnitas, et asutuste-ettevõtete ürituste korraldajatel on võimalik kooli sööklas ka toitu valmistada.

Luual on olemas kauplus, metsanduskooli läheduses paikneb Prossa järv.  Vaatamist väärib mõisahoone koos seda ümbritseva pargiga. Ka Palamuse on lähedal ning see koht juba tänu  Oskar Lutsule eraldi tutvustamist ei vaja.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus