Luua metsanduskooli neljale tublile õpilasele anti stipendiumid

Tänavu sügisest saavad Luua metsanduskooli õppurid Kairi Laak-Randoja, Diana Repponen, Andi Jaaska ja Jarro Mihkelson oma pangaarvetele iga kuu üle saja euro lisaks, sest need neli noort inimest pälvisid stipendiumid.

Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu ütles, et stipendiumid on võimalus esile tõsta kooli tublimaid. “Õppija tööd hinnatakse meie majas ühelt poolt hinnetega, teisalt suhtumise ning motivatsiooniga. Stipendiumite saajad on oma õpingutega kindlasti teistele eeskujuks, nad on oma erialavalikus kindlad,”lisas ta.

Koolijuhi sõnul lisandus neljas stipendium metsanduse erialale, kui Stihli tehnika Eestisse tooja osaühing Farron Tehnika pani välja oma stipendiumi. “See näitab, et tööandjate huvi meie kooli heade lõpetajate vastu on suurenenud. Samas on see ka usaldus, sest firmad loodavad tulevikus koolist heade teadmiste ja oskustega inimesi tööle saada.”

Zuba-Reinsalu kinnitusel on õpingud rasked ning igasugune majanduslik tugi on abiks, et ei peaks muretsema elu-olu pärast ning saaks keskenduda õppimisele.

 

Uus stipendium raievõistlustel osalejale

Stihli tehnika Eestisse tooja Farron Tehnika stipendium suurusega tuhat eurot õppeaastas sai esimest korda Jarro Mihkelson. Läänemaalt pärit noormees õpib metsanduse eriala kolmandal kursusel ning soovib veel rohkem tegeleda raiespordiga. Jarro on osalenud Kevadkarikal, TOP 10-l, Eesti meistrivõistlustel ning saavutanud nendel võistlustel häid tulemusi. Stipendium võimaldab tal rohkem treenida ning osaleda raielaagrites. Jarro Mihkelson tahab põhjalikult valmistuda kevadel peetavateks juunioride Euroopa meistrivõistlusteks ning sealt ka hea kohaga koju tulla. Esimesel korral Euroopa juunioride seas Austrias võisteldes saavutas noormees kolmanda koha. Mullu Elvas saavutas ta Eesti juunioride võistlustel teise koha.

Stipendiumi saamine tuli noormehele üllatusena. Jarro Mihkelson näeb ka tulevikus end metsamehena ning soovib edasi õppida Eesti Maaülikoolis.

Ülemöödunud aastal asutas kool maastikuehitaja stipendiumifondi. Tänavu pälvis stipendiumi maastikuehituse eriala neljanda kursuse õppur Diana Repponen. Ta on palju osalenud floristikavõistlustel ning käinud praktikal ka Prantsusmaal ja Soomes. Repponen tahab edasi õppida Eesti Maaülikoolis kas keskkonnakaitset või maastikuarhitektuuri ning võimalusel jätkab Luual sessiooniõppes arboristioskuste omandamist.

 

Põlva metsaomanikelt neljas stipendium

Neljandat aastat järjest annab Põlva Metsaomanike Selts välja erametsaomanike stipendiumi. Seltsi tegevjuht Tarmo Lees ütles, et Luua Metsanduskoolis on igal aastal midagi uut – küll renoveeritud õppehooned, uued õppeklassid, uued stipendiumid. “Järelikult on teil hea kool, tublid õpetajad.” Ta soovitas õppuritel kasutada kõiki võimalusi, sest need kuluvad hiljem väga ära.

Põlva Metsaomanike Seltsi stipendiumi teist aastat järjest pälvinud Andi Jaaska ütles, et tema jaoks oli toetuse saamine tõeline üllatus. Tänavune õppeaasta jääb Andile viimaseks. Tõenäoliselt läheb ta pärast lõpetamist tööle.

Toomas Ehrpaisi nimelise stipendiumi suuruseks on 1917 eurot õppeaastaks. Esimest korda kooli ajaloos läks see tütarlapsele – tänavuse stipi saab metsanduse eriala teise kursuse õpilane Kari Laak-Randoja.

Tütarlaps läks metsandust õppima sõprade soovitusel. Kairi on oma kursusel ainus tüdruk. Kõige raskem on tema jaoks metsas töötamine — meestel on ju julgust ja jõudu rohkem.

Mis saab pärast kooli lõpetamist, seda Kairi praegu veel öelda ei osanud. Võimalik on minna edasi õppima Eesti Maaülikooli.

Esimene stipendium asutati viis aastat tagasi, sellest räägiti esimest korda Luua kooli 60. aastapäeval, kui peeti ka järjekordne vilistlaste kokkutulek. Esimese stipendiumisaaja valis komisjon välja 2008. aasta 25. septembril. See oli metsandusvaldkonna õpilaste motiveerimiseks mõeldud Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium, kuhu andis oma tõhusa panuse Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja lisaks ka Ehrpaiside pere. Toomas Ehrpaisi nimelist stipendiumi saab koolis õppimise ajal vaid ühel õpeaastal.

Toomas Ehrpais oli teenekas metsamees ning ühiskondliku elu edendaja. Toomas Ehrpais õppis Luua metsanduskoolis nagu ka tema pojad Taavi ja Tanel. Stipendiumi määramise komisjonis on Toomas Ehrpaisi poeg Taavi Ehrpais, kes on ühtlasi ka Luua metsanduskooli nõukogu liige ja tulnud mitu korda raie maailmameistrivõistlustel maailmameistriks.

 

Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium

Rivo Fomotškin

Marek Kangur

Annes Välk

Andi Noot

Karl Raigo Pikhof

Kairi Laak-Randoja

 

Põlva Metsaomanike Seltsi stipendium

Kaivo Kaljuvee

Kuldar Ilm

Andi Jaaska

Andi Jaaska

 

Noore maastikuehitaja stipendium

Catty Tirmaste

Liis Raig

Diana Repponen

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus