Luua metsanduskool tõi koju hõbe- ja pronksmedali

Luua metsanduskooli õpilased Arlis Vaagen ja Mihkel Kajanus võitsid nädalavahetusel Tallinnas peetud kutsehariduse aasta tippsündmusel Noor Meister  maastikuehituse erialal teise koha, Krista Riiman ja Sandra Sälli samast koolist tõid floristide arvestuses koju kolmanda koha.


Arlis Vaagen rääkis, et tema jaoks olid võistlused sama rasked kui mullu, mil ta tõi koju esikoha. “Tänavu oli mul uus võistluskaaslane, meie jaoks oli see esimene koos võistlemise kogemus. Mihkel Kajanusega saime koos harjutada pea nädala, panime plaani täpselt paika ning tegime ka kõik kenasti läbi,” lisas ta. Arlis sobis uue võistluspartneriga hästi. “Meil on hea klapp,” kinnitas ta. 

Kuhjaga häid kogemusi

Kuid Räpina aianduskooli võistlejad Mairold Mänd ja Erik Rüütel olid väga tugevad konkurendid, seepärast peab noormees teist kohta heaks tulemuseks.

Arlis Vaagen tunnistas, et lõikas puitdetaili algul välja vale mõõduga, siis püüdis päästa veel, mis päästa annab, ja hakkas tehtut ümber tegema. “Kaotasin palju väärtuslikku aega,” tõdes ta.

Messiboks, kus poisid töötasid, oli üsna väike. Seal tuli kõik valmis teha ning püüda ära mahtuda. Väga oluline oli tööde järjekord. Samuti tahaks Arlis rohkem harjutada kivitöid, eriti looduslike kividega töötamist.

Luua metsanduskooli õpilased said võistluselt kuhjaga häid kogemusi, mida läheb neil vaja juba märtsi lõpus, kui nad Soome võistlema sõidavad. Ka Soomes tõotab konkurents tulla väga tihe ning enne võistlust harjutamiseks eriti palju aega ei jää. Loodetavasti on Soomes kohal ka Rootsi, Norra ja Taani võistlejad, siis tuleb mõõduvõtmine eriti põnev.

Järgmine võistlus on seejärel juba Brasiilias peetav World Skills, kuhu Luual õppivad poisid Eesti esindajatena mullusel Noore Meistri võistlusel pääsmed lunastasid.

Floristid Krista Riiman ja Sandra Sälli saavutasid tihedas konkurentsis kolmanda koha. Tüdrukute tööd olid omanäolised ning pälvisid kiidusõnu. 

Kutseharidus väärikas valik

Eesti parimad noored meistrid selgitati välja kokku 25 erialal. Võistlustel osales ligi 350 Eesti kutsekoolide õpilast, korraldajate hinnangul külastas suursündmust 11 000 inimest.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhi Toomas Tamsari sõnul aitab Noor Meister murda müüti kutseharidusest kui asendusharidusest või lapsepõlve pikendamisest ning näitab ühiskonnale, et hea kutseharidus on väärikas ja kindel valik. “Tippspetsialistid ja oskustöölised lähevad igal pool maailmas üha enam hinda. Inimene, kes teeb keerulist tööd ning suudab areneda koos tehnika arenguga, on üha nõutum kogu läänemaailmas. Tema palgatase kasvab kindlasti keskmisest kiiremini,” kinnitas Tamsar.

Kohtunikud hindasid võistlejate kiirust, täpsust ning omandatud teadmisi ja oskusi.

Lisaks kutsemeistrivõistlustele oli üritusel avatud kümme populaarset töötuba, kus külastajad tutvusid mänguliselt ja kaasahaaravalt erinevate valdkondade ametitega. Samuti tutvustas kutseõppevõimalusi 31 Eesti kutsekooli.

Sihtasutus Innove korraldas koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, mitmete partnerite ja toetajatega Noort Meistrit kolmandat korda ning igal aastal on võistlejate arv ja külastajate huvi kasvanud. Sihtasutus Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus