Luua metsanduskool jagas pea 9000 euro väärtuses stipendiume

Luua metsanduskool jagas möödunud reedel oma parematele õppuritele pea 9000 eurot stipendiumideks, kokku on koolil pakkuda juba kuus stipendiumi.


Kooli direktor Haana Zuba-Reinsalu ütles, et koostööpartnerite poolt välja pandud stipendiumid toetavad noori. “Loodan, et need toetused innustavad ning valitud eriala on teile oluline, tuues ka tulevikus leiva lauale. Traditsioon on alguse saanud aastast 2008. Alustasime ühe, Toomas Ehrpaisi nimelise stipendiumiga, oleme jõudnud kuuenda toetajani. Kus on, sinna tuleb juurde,” rääkis koolijuht.

Õpingute jätkamisel suureks abiks

RMK juhatuse liige Tavo Uuetalu ei eitanudki, et esimest stipendiumi välja pannes oli RMK selgelt omakasupüüdlik. “Meil võib olla väga hea tehnika ja tehnoloogia, kuid mets ei kasva ilma inimesteta, kes oskavad tööd teha, otsuseid langetada. RMK on panustanud stipendiumi ning sellega annab ettevõte teada, et ootame noori maale andma oma panust metsandusse,” ütles ta.

Toomas Ehrpaisi nimelise stipendiumi pälvinud Karlis Kevvaile on stipendium õpingute jätkamisel suureks abiks.

Põlva Metsaomanike Seltsi välja pandud stipendiumi pälvis tänavu Piret Jüriöö. Põlvamaa metsaomanikud toetavad juba kuuendat aastat oma maakonnast pärit õpilast.

Farron Tehnika esindaja Marko Altmäe loodab teha stipendiumisaaja Jaanus Sosarega tõsist koostööd raiespordis. Jaanus Sosarele oli stpidendiumi saamine üllatus. Noormees tahab tulevikus kindlasti metsanduses töötada, see ala sobib ja meeldib talle.

“Stipendium innustab mind ka raiespordiga jätkama, praegu pole tulemused olnud päris ootuspärased, aga tuleb pingutada ja rohkem trenni teha. Tulevikus tahaksin suurematel võistlustel ikka esikolmukus olla,” kõneles stipendiaat.

Täiskasvanuna pole raske õppida

  1. aastal andis kool esimest korda täiskasvanud õppurile välja Ain Jürisoo nimelise stipendiumi, mille pani välja Vestmann Gruppi kuuluv Metsamaahalduse aktsiaselts. Firma tegevjuhi Tarmo Männigo sõnul läheb stipendium õpilasele, kes teostab end metsas ja maal. Tänavune stipendiaat Marko Kukk õpib metsuri eriala. Marko on erametsaomanik, tema mets asub Haanja looduspargis. “Kooli tulin eelkõige metsa kasutamist õppima. Täiskasvanuna koolis käia pole raske. Kui loengus ei käi, siis pärast järele õppida on päris raske. Praegu on küll kõik ilusasti läinud. Stipendium annab nüüd eesmärgi – kool tuleb kindlasti ära lõpetada.”
    Lõuna-Eesti Erametsa osaühingu esindaja Aivo Johanson ütles, et nende stipendium läheb uue alustava eriala õpilasele eelkõige sellepärast, et motiveerida omandama kutseõppe võimalik kõrgeim, viies tase.“Meie siiraks sooviks on leida koolist endale praktikante ning edaspidi ka tulevasi töötajaid.” Uue stipendiumi esimeseks saajaks on väikeettevõtja Allar Laak. Ta töötab küll välismaal, kuid saab õpingutega hakkama. “Julgen soovitada ka teistel õppima tulla. Stipendium tähendab mulle eelkõige praktikakohta, selle üle on hea meel.”
    Luua metsanduskool asutas noore maastikuehitaja stipendiumi 2011. aastal. See toetus on mõeldud maastikuvaldkonna noorele päevaõppurile. Tänavu sai selle stipendiumi WorldSkillsil koos Arles Vaageniga võistelnud Mihkel Kajanus.

Mihkel Kajanus ütles, et teda motiveerib see edasi tegutsema ja teistele oma teadmisi edasi andma, samuti jätkuvalt võistlema. 

Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium

Rivo Fomotškin

Marek Kangur

Annes Välk

Andi Noot

Karl Raigo Pikhof

Kairi Laak-Randoja

Jaanus Soosaar

Karlis Kevvai

Põlva Metsaomanike Seltsi stipendium

Kaivo Kaljuvee

Kuldar Ilm

Andi Jaaska

Andi Jaaska

Taavi Ojala

Piret Jüriöö

Stihli stipendium

Jarro Mihkelson

Jarro Mihkelson

Jaanus Sosare

Ain Jürisoo nimeline stipendium

Timo Asuja

Marko Kukk

Noore maastikuehitaja stipendium

Catty Tirmaste

Liis Raig

Diana Repponen

Liivi Mäekallas

Mihkel Kajanus

Lõuna-Eesti Erametsa stipendium

Allar Laak

 

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus