Luua Metsanduskool avas renoveeritud õpilaskodu

Ligi 70 Luua Metsanduskoolis täienduskoolitusel ja sessiooniõppes olevat täiskasvanud õppurit saavad edaspidi õppesessioonide ajaks korraliku majutuse, sest just nii palju inimesi mahub korraga uude renoveeritud õpilaskodu majja nr 3.

i

Luua Metsanduskoolis teisel kursusel metsamajandust õppiv Eesti Päevalehe ajakirjanik Kristiina Viiron loodab, et vastrenoveeritud õpilaskodus on paremad pesemisvõimalused. Sügisesel esimesel õppesessioonil nad uut õpilaskodu kasutada ei saanud, sest majas käisid veel renoveerimistööd.

Seni pidid täiskasvanud õppurid jagama õpilaskodu nr 2 ja osaliselt ka õpilaskodu nr 1 ruume. “Olgem ausad, need ei vastanud enam kaugeltki nõudmistele, sest täiskasvanud õppurid tahavad õhtul rahu, istuda koos oma kursusekaaslastega ja kindlasti ka sportida,” märkis Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba.

Tema sõnul saab maja kohe ka täielikult asustatud, sest iga nädal on sees neli-viis sessiooniõpet, lisaks täiskasvanute täiendõpe ja töötud.

“Praegu on sessiooniõppes ja täiendkoolitusel osalevate õppurite arv võrdne päevaste õpilastega, kuid nende käsutuses olnud õpilaskodu oli väga viletsas seisus. Vastrenoveeritud hoones on võimalused kultuurselt elada ja tulemuslikult õppida oluliselt paremad,”oli õppeosakonna juhataja Erle Tüür rahul. 

Tööd venisid kolme kuu võrra

Hoones on olemas ka eraldi sissepääsuga tuba liikumispuudega õppurile ja tervisekabinet kooli meditsiinitöötajale. Keldrikorrusel paiknevad jõusaal ja lauatenniseruum aitavad pisut leevendada sportimisvõimaluste nappust, mis on tingitud remondijärge ootava koolivõimla viletsast seisukorrast.

“Taolise jõusaali järele oli koolis nõudmine suur,” tunnistas Zuba. Tema kinnitusel peavad kooli töötajadki tervise huvides hakkama nüüd jõusaalis rassima.

Kooli direktori sõnul oli ehitus keeruline ja aeganõudev. Hoone renoveerimistööde riigihanke võitis Facio Ehituse AS, kes lubas objekti valmis ehitada 9,52 miljoni krooniga. Lepingujärgne aeg, mis töödele kuluda võinuks, oli 2009. aasta 15. oktoober  kuni 2010. aasta 4. juuni.

Luua Metsanduskooli haldusjuhi Priit Kirsimäe sõnul jätkas ehitaja ebameeldivat traditsiooni, kus lõpptähtaja saabudes on tööd objektil alles pooleli. Ja kuigi probleeme oli ka ehitustööde nõutava kvaliteedi tagamisega, on kolm kuud pärast lepingus kokku lepitud aega siiski niikaugele jõutud, et hoones saab järgmisest nädalast kavandatud tegevustega alustada.

Ehitustööde venimine tekitas Kirsimäe sõnul probleeme ka sisustuse paigaldajatele. Tänaseks on õpilaskodu siiski sisustatud. Renoveerimistööde ja sisustamise kogumaksumus koos projektijuhtimiskulude ja käibemaksuga on ligikaudu 13,6 miljonit krooni, sellest valdava osa kattis Euroopa Regionaalarengu Fond, käibemaksu kompenseeris Eesti riik oma eelarvest. 

Remonti ootab õppehoone

Maavanem Viktor Svjatõšev märkis, et kutseõppeasutused on maakonnale väga olulised. “Kui on tööd, siis on vaja ka inimestele õpetust anda ja järelikult on vaja õppeasutusi,” lisas ta.

Haridusministeeriumi kutse- ja täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Andres Pung kinkis koolile hariduse puu ja soovitas seda hoolega uurida. Kinkija sõnul on kutsehariduses viimasel ajal väga palju pidulikke avamisi toimunud ja see rõõmustab teda iseäranis.

“Õpilaste ja õpetajate silmad säravad, inimesed on entusiasmi täis ja on ka põhjust. Kui tõepoolest õpikeskkond ja õppetingimused paranevad, siis selle üle tasub heameelt tunda. Loodetavasti on ka Luual kõik õpihimu täis,” lisas Pung.

Vallavanem Urmas Asteli sõnul on Luual jätkuvalt inimesi, kes suudavad tekitada raha ja selle ka mõistlikult paika panna. “Loomulikult on väga kena, et üks vana maja Palamuse vallas taas korda saab,” lisas ta.

Projekt “Luua Metsanduskooli õpilaskodu nr 3 renoveerimine ja sisustamine” on üks viiest “Perioodi 2007-2013 struktuuritoetuse seaduse“ raames ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel Luual õppekeskkonna kaasajastamiseks realiseeritavast projektist. Eelmise aasta lõpus avati renoveeritud ja sisustatud õpilassöökla, alanud on ettevalmistused mahukaima ja õppetöö korraldamise seisukohast keerukaima objekti – õppehoone renoveerimiseks. 2012. aastal on kavas uuendada ka õpilaskodu nr 1. Lisaks renoveeriti eelmisel Euroopa Liidu vahendite investeerimisperioodil, aastatel 2004 – 2007, õpilaskodu nr 2 ja õppetöökoda. 

Õpilaskodu nr 3 renoveerimine

*Kogumaksumus 13,6 miljonit krooni

*Projekteerija RTG Projektbüroo

*Ehitaja Facio Ehitus

*Töid tehti 2009. aasta 15. oktoobrist kuni 7. septembrini 2010

*Sisustuse ja mööbli paigaldas Inest Market – 1,512 milj krooni

*Jõusaaliseadmed tarnis Machine Transport – 376 400 krooni

*Renoveeritud õpilaskodu paikneb 1970. aastal valminud, algselt 24 korteriga nn „hruštšovka-tüüpi” kortermajas

*Majas on 69 kohta, mis jaotuvad 51  ühe-  ja kahekohalise toa ja 21 kahe- või kolmetoalise korteri vahel

*Kõikidesse korteritesse on sisustatud ka kööginurgad ning tagatud nüüdisaegsed olmetingimused

*Tubades on olemas arvutiühendus </p>

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus