Lutsu preemia saab Peeter Oja

 

Oskar Lutsu huumoripreemiat on väikese vaheajaga välja antud 1987. aastast. Kui preemia asutajateks olid omal ajal Kevade kolhoos ja ajakiri Pikker, siis nüüd antakse seda välja Palamuse vallavalitsuse eestvedamisel ning kohalike ettevõtete ja asutuste toetusel. Preemia antakse igal aastal inimesele, kes eelnenud aasta jooksul kõige rohkem ning kõige maalähedasemat nalja teinud.

Peeter Oja jäi mitme kandidaadi hulgast sõelale eelkõige tänu eelmisel telehooajal Kanal 2s eetrisse läinud sarisaatele “Tondi jutud” ning sel hooajal samal kanalil eetris olevale “Ärapanijale”. Mart Juur, kes “Ärapanijas” Oja partneriks on, sai, muuseas, Oskar Lutsu huumoripreemia kuus aastat tagasi.

Esialgsete kokkulepete kohaselt antakse huumoripreemia Peeter Ojale üle 4. aprillil kell 12 Palamuse rahvamajas. Preemiasumma suurus sõltub sellest, kui palju sponsorid rahakotti kergendada raatsivad, ent orientiiriks olgu öeldud, et möödunud aastal (siis sai preemia esimese naisena Luule Komissarov) oli see 20 000 krooni.
RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus