Lutsu-koolis on kirjandusnädal

Kirjaniku sünniaastapäevale (see oli tegelikult juba 7. jaanuaril) pühendatud nädala juhatas sisse loovtööde kirjutamine keskastme- ja gümnaasiumiklassides. Nädala järgmistel päevadel viidi klassides läbi Lutsu elu ja loomingut käsitlevad viktoriinid, etluskonkursid ja joonistusvõistlused. Kaks noorimat klassi võtsid joonistustöö ette siis, kui olid ära vaadanud “Nukitsamehe” filmi. Kolmandale-neljandale klassile rääkis aga Palamuse kooli kauaaegne õpetaja Vaike Soodla sellest, kuidas aastakümneid tagasi sealsamas Palamusel “Kevade” filmi tehti. Lisaks sellele toimusid-toimuvad mitmel klassil Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis muuseumitunnid, XI klassil oli plaanis põhjalikumalt tutvuda Palamuse kirikuga, abiturientidel aga Oskar Lutsu majamuuseumiga Tartus.

Varasematel aastatel olid kirjandusnädala lahutamatuks koostisosaks ka rännakud Palamuse-lähedastesse “Kevadega” seotud paikadesse ja klassidevaheline kirjanduslik maastikumäng, aga möödunudaastasel külmal talvel tuli need paratamatult kevadeni edasi lükata ja sama liini jätkatakse vaatamata pehmemale ilmale tänavugi: tänapäeva heaolutingimustes kasvanud lapsi on ju juba riskantne talvel pikemaks ajaks õue viia.

Lutsu-nädal lõpetatakse homme traditsioonilise puhkeõhtuga, kus autasustatakse parimaid loovtööde kirjutajaid ja etlejaid, tehakse võistu “Kevade”-ainelisi pantomiime ning toimub segavõistkondade vaheline mälumäng. Puhkeõhtule on esinema oodata ka külalist Palamuse kihelkonnakoolimuuseumist.

“Tahame, et vähemasti kirjandusnädala ajal saaksid kõik õpilased aru, miks meie kool Oskar Lutsu nime kannab ? juhul, kui nad sellest muul ajal aru pole saanud,” ütles kooli huvijuht Tiina Luige.

Mis ajast Palamuse koolis kirjandusnädalat peetud on, ei mäletatagi enam täpselt. Arvatavasti on seda tehtud umbes niisama kaua, kui kool Lutsu nime kandnud on. Ja nime saamisest möödub tuleval aastal kolmkümmend aastat.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus