Lustiveres peeti käsitööpäeva

Et Lustivere kultuurimajas käib käsitööringis pidevalt aktiivne tegevus ning ümbruskonnas on näputöötegijaid rohkesti, siis otsustas Lustivere Külaselts korraldada omakandi rahvale käsitööpäeva. Käsitööring eesotsas juhendaja ja külaseltsi liikme Laine Jooritsaga võttis päeva organiseerimise enda hooleks.

Palju usinaid näputöötegijaid

“Näitus oli lausa viimase peal,” rõõmustas külaseltsi eestseisja Riina Paluoja. Nii kultuurimaja suur saal kui ka lava olid pühapäeval muudetud näitusepinnaks ning imetleda võis kõikvõimalikke näputöid alates peentest mustritest kuni viltimistöödeni. Tööde autorid olid nii käsitööringi liikmed, ümbruskonna külade inimesed kui ka koolilapsed. Uudistajaid jätkus nii omakandist kui ka Eskust, Põltsamaalt ja mujalt. Näitus oleks kindlasti väärinud pikemat aega üleval olemist ja uudistajaid jätkunuks samuti, aga kahjuks tuli see õige varsti maha võtta, sest kultuurimajas ootasid ees juba uued üritused.

Rohkesti oli neidki, kes tulid käsitööpäevale õpetust saama. Anne Ütt Põltsamaalt näitas huvilistele nõelviltimise kunsti ja tema usinaid järgijaid oli päris palju. Linda Saare juhendamisel sai õppida kõlavööde tegemist. Marika Pelisaar õpetas soovijatele süstikpitsi tegemist nõela peal. Päikesepitsi meisterdamise kunsti saadi harjutada Õnne Janvesti juhendamisel.

Käsitööpäeva peeti Lustiveres esimest korda, aga et huvi asja vastu tundub olevat suur, siis loodetavasti ei jää selline ettevõtmine viimaseks.

Käsitöö väljasuremist pole karta

Huviliste hulgas oli rohkesti just Lustivere kooli tüdrukuid, kes olid varmad asjatundjate juures ka kõik töövõtted läbi tegema ning näpunäiteid saama. Nii on alust arvata, et käsitöö väljasuremist vähemalt siinkandis niipea karta ei ole. Küllap jätkus mõtteid ja ideid üksjagu ka täiskasvanutele, sest nagu mõnedki kaugemalt tulnud uudistajad tunnistasid, ei osatud lootagi, et ühes külakohas nii palju ja kvaliteetset käsitööd tehakse ning ettevõtmisi nii suurejooneliselt korraldatakse.

Lustivere koolis on aga käsilolev nädal kuulutatud käsitöönädalaks. Nädala lõpuks pannakse üles näitus õpilaste aasta jooksul tehtud käsitöödest ning korraldatakse moeshow.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus