Lustiveres joonistati ja kirjutati liiklusteemadel

Lustivere põhikoolis tunnustati kooliõpilasi ja lasteaialapsi, kes liikluse teemadel pilte joonistasid ja jutte kirjutasid. Ettevõtmine sai teoks maanteeameti algatatud projekti raames.

Lustivere põhikooli direktori Kaire Kampuse sõnul on maanteeameti välja kuulutatud projekti tegevused kavandatud novembrikuuni ja viiakse ellu koostöös Lustivere Külaseltsiga. Kaasa löövad nii  lasteaialapsed  kui kooliõpilased. Projekti esimene etapp lõppes 29. mail. Lapsed joonistasid ja kirjutasid  teemal “Minu turvaline lasteaia- ja koolitee”.

“Kutsusime osalema ka teised Põltsamaa  piirkonna lasteaiad ja koolid. Kokku saadeti 70 lapse tööd,” rääkis koolijuht.

“Meie lasteaiaõpetaja Lemmi Sarv kirjutas lastele ka ohutuse teemalise näidendi, mida on esitatud koolis õpilastele, lapsevanematele ja ka tänuüritusel,” lisas ta. Samuti oli tore, et kolmel lapsel olid juhendajateks nende vanemad.

Kaire Kampuse sõnul oli nii  individuaal- kui rühmatöödel kujutatud, kuidas lapsed lasteaeda või kooli jõuavad ja missugused liiklusolukorrad neil teel on. Kujutati nii sõidutee ületamist, bussis sõitmist kui jalgrattaga liiklemist.

“Tunnustusürituse päeval olid kõik tööd välja pandud Lustivere kultuurimajas ja kindlasti saab neid vaadata ka sügisel toimuvatel üritustel koolimajas,” ütles direktor. “Tunnustuse vääriliseks pidasime kõiki lapsi ja juhendajaid, kes osalesid. Lastel tuli läbi mõelda, kuidas nad liikluses käituvad. Kui lastega nende kodu- ja kooliteel ühtki õnnetust ei juhtu, on meie projekt oma eesmärgi täitnud. Kõik kollektiivid said kingituseks liiklusteemalise õppemängu, kõik juhendajad said tänuks jalgrattale vajalikku turvavarustust,  kas helkuri või rattakella,” rääkis ta.

“Liiklusalane kasvatus,  koolitus ja võistlustel osalemine on Lustivere koolis heal järjel tänu huvijuht Mari-Liis Kolgile. Vigurivända võistlusel on  neljaliikmeline võistkond  saavutatud esimese koha   ning nad esindavad juba kolmandat aastat maakonda septembrikuus toimuval Lõuna-Eesti regiooni võistlusel. Maanteeameti algatatud projekt jätkub sügisel ja siis on kavandatud lastevanemate ja külaelanike kaasamine. Plaanis on ühine liiklusteemaline perepäev ning Liiklusseaduse koolitus. Lisaks saab teoks laste õppereis Tartusse, et õppida käituma linnatänaval,” ütles kooli direktor.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus