Lustiveres algab juba reedel salongiõhtute hooaeg

Küllap mäletatakse, kuidas Lustivere kultuurimajas eelmise riigikorra ajal meeleolukaid ja osavõtjaterohkeid peoõhtuid peeti. Vahepeal oli sellest kõigest alles vaid helge mälestus.

Kuid härjal tuleb ju sarvist haarata ning seda nüüd Lustivere kultuurimajas tehaksegi, kui tänavust hooaega alustatakse salongiõhtutega. Igale sellisele õhtule kutsutakse külla ka mõni inimene.

Lustivere kultuurimaja juhataja Ülle Ant lausus, et salongiõhtuid on Lustivere kultuurimajas ennegi korraldatud, aga praegusel kujul on nende idee pärit kohalikult raamatukogutöötajalt Triin Kodusaarelt. Koos kirjutati projekt Eesti Kultuurkapitalile, kust saadi salongiõhtute sarja „Teeme hingele pai“ läbiviimiseks osaliselt toetust.

Eeloleval reedel, 5. oktoobril on Lustivere kultuurimaja salongiõhtu külalisteks luuletaja ja kirjanik Kristiina Ehin ning muusik Silver Sepp. Kristiina Ehinit teatakse-tuntakse ka ansambli „Naised köögis“ liikmena. Silver Sepp mängib pilli ja õpetab rahvale tantse, muuhulgas ka labajalavalssi. Rohkem ei tahtnud rahvamaja juhataja plaanidest ette rääkida, et külalistel reedel ka üllatusi oleks.

Novembrikuu salongiõhtul räägib oma tegevusest kohalik nõid ja hingehoidja Helve Tamm. Detsembriks oli alguses kokku lepitud Peeter Volkonskiga, kes andis teada, et ei saa sel ajal tulla. Seetõttu tuleb detsembriks, kui salongiõhtuga ka jõuluaeg avatakse, uus külaline otsida. Korraldajad on lubanud selleks õhtuks organiseerida ka tantsumuusika.

Jaanuaris on salongiõhtu külaliseks Andrus Albrecht, tuntud ka kui Bonzo. Veebruaris peaks esialgsete kokkulepete kohaselt külla tulema Marek Sadam ja ühel salongiõhtul loodetakse kohtuda Andrus Kivirähkiga.

Ülle Ant lausus, et salongiõhtuid on plaanis korraldada maikuuni ning hooaja viimane kokkusaamine pühendatakse emadepäevale. Triin Kodusaar ja Ülle Ant on hetkel koostamas Eesti Kultuurkapitalile jätkuprojekti tulevaks hooajaks, kuid hetkel loomulikult veel ei tea, kas see ka rahastuse saab. Enamik salongiõhtute kulutustest tuleb kultuurimajal ise ära katta ja seepärast sõltub nendega jätkamine sellest, kui palju suudetakse algaval hooajal raha teenida. Salongiõhtutel on avatud puhvet, kust saab osta kohvi ja suupisteid.

Korraldajad on veendunud, et reedeõhtud sobivad selliseks ürituseks kõige paremini, sest siis pole rahvas kuhugi kaugemale sõitnud ega ka suuremate koduste toimetustega hõivatud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus