Lustivere mõisaait sai katuse

Juba möödunud aastal alustati Põltsamaa vallas Lustivere külas sealse mõisaaida lagunenud katuse taastamisega. Tänaseks on aidahoone katus lõplikult valmis ning paigaldamist ootavad vaid aknad ja uksed.  

Põltsamaa vallavalitsuse ehitusnõuniku Margi Eini sõnul valmis Lustivere aidahoone katuse projekt juba 2007. aastal. Projekteerijaks oli ART Projekt OÜ. Ehitustöödega alustati eelmisel aastal. Ehitustööd tegi Mikro Ehitus OÜ. Mikro Ehituse juhataja Gilmar Krživetsi sõnul lõpetasid nemad katuse laastuga katmise 1. juulil. Tegelikult paigaldas laastumaterjali katusele alltöövõtja, kes ise ka laastu valmistas.

Eelmisel aastal saadi katuse taastamistöödeks Muinsuskaitseametilt 300 000 krooni. Mullu paigaldati aidahoone katusele sarikad, roov, laoti uued otsaviilud ning rohkemaks raha ei jätkunud. Seetõttu kaeti aidahoone katus talveks koormakattega. Margi Eini sõnul oli ta küll veidi mures, kas see koormakate ka tänavusele talvele vastu peab, ent see materjal siiski alt ei vedanud. Tänavu asuti Lustivere mõisaaida katust katma haavalaastust katusesindliga. Selleks saadi Muinsuskaitseametilt veel 212 000 krooni. Koos omaosaluse ja ehitusliku järelvalvega läks aidahoone katuse ehitamine maksma umbes 560 000 krooni. Lisaks katusele kuuluvad tööde nimistusse veel avauste sulgemine ning luukide ja väravate ning sepiste paigaldamine. Krživetsi sõnul peaksid kõik tööd valmis saama juulikuu lõpuks. Lõpptulemusena peab. Kuidas võiks olla Lustivere aidahoonet tulevikus kasutada, seda veel keegi öelda ei oska.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus