Lustivere kultuurimajal remonditakse katust

Lustiveres on praegu käsil kultuurimaja katuse remont.  Tööd tellis Lustivere külaselts ning teostaja leidmiseks  korraldati riigihange, kuhu laekus kolm pakkumust: Tallinnast, Paidest ja Pärnust. Hinnalt odavaima pakkumuse tegi Tallinna firma OÜ Agretten.

Põltsamaa valla ehitusnõuniku Margi Eini sõnul algasid remonditööd septembri alguses ja katuse remont läheb maksma üle 40 tuhande euro. Uuendatakse 676 ruutmeetrit katusepinda. Koos uue kattematerjaliga, milleks on tumepruun terasplekk, saab paika ka uus vihmaveesüsteem. Kultuurimaja saali ja lavaosa kohale paigaldatakse ka täiendav soojustus. Samuti ehitatakse välja vintskapid ning paigaldatakse kuus  vintskapi akent.

Margi Ein nentis, et olemasoleva raha eest kogu katust uuendada ei saa. Lepingu järgi peavad tööd olema lõpetatud 11. novembriks.

Lustivere kultuurimaja juhataja Vello Pelisaare sõnul ootavad sealses kultuurimajas veel remontimist teise korruse ruumid koos üles viiva trepiga. Uuenduskuur viidi läbi ka abiruumides, need said valmis tänavu jaanipäevaks. Kultuurimaja teisel korrusel töötab ka juuksur.

Tegelikult vajaksid uuendamist ka hoone välisseinad, sest kohati pudeneb krohv ja tarvis oleks ka seinte soojustamist. Samuti näeb kultuurimaja juhataja, et majaesine plats tuleks edaspidi asfalteerida ja suuremate ürituste ajal oleks tarvis rohkem parkimiskohti.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus